Reprezentant Austrii błysnął na Euro 2024. Chce go Inter

Transfery w obozie Interu Mediolan mogą przybrać niespodziewany zwrot akcji, zwłaszcza w obronie, gdzie możliwe jest odejście Stefana de Vrija. Od kilku dni trwają rozmowy między agentami holenderskiego obrońcy a klubem z Mediolanu, a na radarze Nerazzurrich pojawił się reprezentant Austrii, który błysnął na Euro 2024.

Kevin Danso
Obserwuj nas w
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Kevin Danso

Danso znalazł się na celowniku Interu Mediolan

Kontuzja Buchanana, który będzie musiał pauzować przez około pięć miesięcy, zmusiła Inter do poszukiwania nowego obrońcy. Klub chce uzupełnić lukę w obronie, przesuwając Carlosa Augusto na pozycję bocznego obrońcy jako zastępca Dimarco. Nerazzurri pilnie potrzebują wzmocnień w defensywie, a dyrektor sportowy Interu, Piero Ausilio, podejmuje aktywne działania, aby sprowadzić odpowiednich zawodników.

POLECAMY TAKŻE

Jednym z celów Interu był Alessandro Buongiorno, jednak obrońca zdecydował się na transfer do Napoli. Kolejnym piłkarzem, którego Nerazzurri rozważają jest Mario Hermoso, ale inwestorzy z Oaktree nie są przekonani do wydania dużych sum na prawie trzydziestoletniego zawodnika. W ostatnich godzinach pojawiło się jednak nowe nazwisko na liście życzeń Interu – Kevin Danso, austriacki obrońca z Lens, urodzony w 1998 roku, który przyciągnął uwagę Ausilio podczas mistrzostw Europy.

Cena za Danso nie jest niska, ale znajduje się w zasięgu Nerazzurich. Oscyluje w podobnych granicach co za Buongiorno. Inter będzie dysponować potrzebnymi funduszami, jeśli uda się sprzedać Sebastiano Carboniego i Stefana de Vrija. Władze Interu są zainteresowane Austriakiem, widząc w nim potencjalne wzmocnienie swojej defensywy.

Obrona Interu potrzebuje solidnych wzmocnień, a sytuacja zdrowotna obecnych zawodników wymusza na klubie poszukiwanie nowych opcji. Transfery mogą okazać się kluczowe dla sukcesu zespołu w nadchodzącym sezonie, a kibice z niecierpliwością czekają na decyzje zarządu i nowe twarze w składzie.

Zobacz również: Dybala namawia gwiazdę Juventusu na transfer do Romy

Komentarze