Davies coraz bliżej wielkiego transferu! Bayern Monachium pogodził się z jego odejściem

Alphonso Davies ma być bohaterem głośnego transferu w czasie letniego okna transferowego. Kanadyjczyk ma trafić do Realu Madryt. Jak informuje niemiecki Sky Sport, Bayern Monachium stracił nadzieje na zatrzymanie kluczowego piłkarza linii defensywnej.

Alphonso Davies
Obserwuj nas w
Imago / Mladen Lackovic Na zdjęciu: Alphonso Davies
  • Alphonso Davies zdaniem niemieckich mediów latem niemal na pewno opuści Bayern Monachium
  • Mistrzowie Niemiec pogodzili się z utratą piłkarza
  • Aktualnie wycena Kanadyjczyka oscyluje w granicach 40-50 milionów euro

Bayern Monachium pewny odejścia Alphonso Daviesa

Alphonso Davies jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, odejdzie w letnim oknie transferowym z Bayernu Monachium. Obrońca ma kontynuować karierę w Realu Madryt, z którym łączony jest od dłuższego czasu. Ostatnie dni przyniosły w stolicy Bawarii nowe informacje ws. przyszłości Kanadyjczyka. Doszło do spotkania pomiędzy dyrektorem sportowym klubu a agentem piłkarza. Obie strony wciąż nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu, a odejście 23-latka jest teraz bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek.

POLECAMY TAKŻE

Niemiecki Sky Sport poinformował również o potencjalnej kwocie transferu Daviesa. Na ten moment lewy obrońca wyceniany jest przez Die Roten na ok. 40-50 milionów euro, lecz Real Madryt latem wynegocjuje zdecydowanie niższą kwotę ze względu na wygasający w czerwcu 2025 roku kontrakt z Bayernem Monachium. Mistrzowie Niemiec nie wierzą już w udaną próbę zatrzymania piłkarza w klubie ze względu na zainteresowanie takiego klubu jak Królewscy.

Davies do Monachium trafił w 2019 roku za 14 milionów euro z Vancouver Whitecaps. Do tej pory zagrał w Bayernie 180 meczów, w których strzelił 9 goli i zaliczył 28 asyst.

Komentarze