Chelsea zainteresowana rewelacyjnym skrzydłowym

Chelsea intensywnie pracuje nad wzmocnieniem składu pod wodzą nowego menedżera, Enzo Mareski. Jak informuje Caught Offside, po zakontraktowaniu Tosina Adarabioyo i Kiernana Dewsbury-Halla, klub z Londynu zwrócił uwagę na skrzydłowego Brighton, Kaoru Mitomę.

Enzo Maresca
Obserwuj nas w
MatchDay Images Limited \ ME / Alamy Na zdjęciu: Enzo Maresca

Chelsea zainteresowana Kaoru Mitomą

Kaoru Mitoma, 27-letni japoński zawodnik, znany ze swojej szybkości i umiejętności dryblingu, wzbudził zainteresowanie największych klubów Premier League. W poprzednim sezonie zmagał się z kontuzjami, ale mimo to w 19 meczach Premier League zdobył trzy bramki i zaliczył cztery asysty.

POLECAMY TAKŻE

Chelsea, po przedłużających się negocjacjach w sprawie transferu Michaela Olise z Crystal Palace, skierowała swoją uwagę na Mitomę, uznając, że potrzebuje dodatkowych opcji na skrzydłach. Japończyk, który potrafi grać na obu flankach, może być kluczowym wzmocnieniem dla drużyny Mareski. Pod wodzą tego szkoleniowca The Blues mają postarać się wrócić na szczyt angielskiego futbolu.

Klub z Stamford Bridge stara się jak najszybciej sfinalizować transfery, aby nowy menedżer miał pełny skład do dyspozycji przed startem sezonu. Ostateczna decyzja o pozyskaniu Mitomy zależy jednak od dalszych negocjacji i zgody Brighton na warunki finansowe zaproponowane przez Chelsea. Jeśli uda się osiągnąć porozumienie, transfer Mitomy może być jednym z kluczowych ruchów The Blues tego lata.

Dodatkową motywacją do wzmocnienia skrzydeł jest niezbyt wysoka forma Raheema Sterlinga, Noniego Madueke i Mykhailo Mudryka, którzy nie spełnili oczekiwań klubu w poprzednim sezonie.

Czytaj dalej: Milan szykuje bombę transferową! Ibrahimović wykonał telefon

Komentarze