Były defensor Barcelony zakotwiczył w Crystal Palace

Crystal Palace w piątek po południu oficjalnie potwierdziło zakontraktowanie Chadiego Riada z Realu Betis. Hiszpański klub na sprzedaży stopera zarobił 15 milionów euro.

Chadi Riad
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Chadi Riad

Crystal Palace potwierdziło transfer Chadiego Riada

Crystal Palace właśnie dokonało pierwszego transferu w letnim okienku. Orły oficjalnie potwierdziły bowiem pozyskanie Chadiego Riada z Realu Betis. Środkowy obrońca po pomyślnym przejściu testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2029 roku. Kwota tej transakcji wyniosła 15 milionów euro. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączyłem do Crystal Palace. Wybrałem ten klub ze względu na historię, jaką posiada – powiedział stoper.

Trzykrotny reprezentant Maroka z powodzeniem występował w barwach drużyny popularnych Los Verdiblancos od lipca 2023 roku, gdy przeprowadził się na Estadio Benito Villamarin za 3 miliony euro z Barcelony. Na początku było to roczne wypożyczenie, które następnie przerodziło się w transfer definitywny. 20-letniemu defensorowi nie udało się zatem wywalczyć miejsca w składzie Dumy Katalonii, ale w stolicy Andaluzji pokazał, że jest zawodnikiem z wielkim potencjałem.

Chadi Riad szybko wskoczył bowiem do wyjściowej jedenastki Realu Betis, a jego bilans w minionym sezonie to 30 meczów i łącznie prawie 2500 minut spędzonych na boisku. Fachowy portal “Transfermarkt” wycenia zdolnego środkowego obrońcę na około 15 milionów euro.

Komentarze