Bramkarz Juventusu nie skorzystał z oferty Mourinho. Jasny plan na przyszłość

Mattia Perin, odrzucił lukratywną ofertę od Fenerbahce, czekając na podpisanie nowej umowy z Juventusem. 31-letni bramkarz, który w ostatnich sezonach był jedynie solidnym zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego, chce nadal kontynuować karierę w stolicy Piemontu.

Mattia Perin
Obserwuj nas w
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Mattia Perin

Perin odrzucił ofertę Fenerbahce

W ostatnich tygodniach sześć drużyn Serie A próbowało skusić Mattię Perina do odejścia z Juventusu. Fiorentina, Genoa, Monza, Como, Parma i Atalanta oferowały bramkarzowi różne opcje. Jednak ich propozycję za każdym razem zostały odrzucone. 31-latek ma jasny plan na przyszłość. Chce podpisać nowy kontrakt ze Starą Damą i nadal grać w stolicy Piemontu.

POLECAMY TAKŻE

Poniedziałkowe wydanie “Tuttosport” donosi, że Mattia Perin odrzucił także lukratywną ofertę od Fenerbahce. Turecki klub, którego trenerem niedawno został Jose Mourinho, był gotów zaoferować mu kontrakt wart około 3 miliony euro netto rocznie, co stanowi dwukrotność jego obecnych zarobków w Juventusie. Pomimo to, Perin ponownie odrzucił propozycję, wybierając pozostanie w zespole Bianconerich.

Dyrektor Juventusu, Cristiano Giuntoli, docenia rolę Perina w klubie i pracuje nad przygotowaniem nowej dwuletniej umowy z opcją przedłużenia o kolejny rok, zależną od liczby występów.

Mattia Perin w przyszłym sezonie będzie mógł powalczyć o rolę pierwszego bramkarza, co ma związek z prawdopodobnym odejściem Wojciecha Szczęsnego. Do klubu ma trafić Michele Di Gregorio, ale 31-latek nie będzie bez szans w rywalizacji z młodym bramkarzem. Perin wielokrotnie udowadniał, że jest solidnym graczem, gdy zastępował reprezentanta Polski.

Zobacz również: Szczęsny zakończy reprezentacyjną karierę po Euro 2024. Wiadomo, kiedy pożegnanie

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze