Bayern się nie zatrzymuje! Jest bliski transferu mistrza Niemiec

Bayern Monachium szaleje na rynku transferowym. W najbliższym czasie może ogłosić dwa kolejne transfery. Fabrizio Romano zapewnia, że Bawarczycy są bliscy sprowadzenia Jonathana Taha.

Jonathan Tah
Obserwuj nas w
fot. dpa picture alliance / Alamy Na zdjęciu: Jonathan Tah

Bayern szaleje na rynku. Musi odzyskać mistrzostwo

Bayern Monachium chce błyskawicznie zmazać plamę po fatalnym sezonie i odzyskać mistrzostwo Niemiec. Bawarczycy prowadzą bardzo aktywne działania na rynku transferowym. Do drużyny Vincenta Kompany’ego dołączyli już Hiroki Ito oraz Michael Olise, a w najbliższym czasie można spodziewać się dwóch kolejnych wzmocnień. Bayern ma niebawem ogłosić pozyskanie Joao Palhinhi, a później skupić się na finalizacji rozmów w temacie Jonathana Taha.

Obrońca reprezentacji Niemiec jest zdeterminowany, aby zamienić Bayer Leverkusen na Bayern Monachium. Mistrz kraju uważa, że ta decyzja będzie bardzo korzystna w dłuższej perspektywie, gdy Bawarczycy wrócą do dominacji na niemieckim podwórku. Bayern w pełni skupi swoje prace na transferze Taha zaraz po tym, gdy oficjalnie zwiąże się z Palhinhą.

POLECAMY TAKŻE

Na lidera defensywy Aptekarzy Bawarczycy mają wydać około 30 milionów euro. Ten transfer jest także zapowiedzią większych zmian w obsadzie defensywy. Matthijs de Ligt ma opuścić Monachium na rzecz gry w Manchesterze United. Niepewny swojej przyszłości na Allianz Arena ma być także Min-jae Kim, po którego zgłosił się Inter Mediolan.

28-letni Tah jest związany z Bayerem Leverkusen od 2015 roku. W sezonie 2023/2024 rozegrał łącznie 48 spotkań we wszystkich rozgrywkach i strzelił sześć bramek.

Komentarze