Bayern dopina wielkie wzmocnienie. Gwiazdor Premier League przechodzi testy medyczne!

Bayern Monachium finalizuje hitowy transfer z udziałem Michaela Olise. Francuz dotarł do siedziby klubu, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt.

Vincent Kompany
Obserwuj nas w
fot. Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Vincent Kompany

Bayern sprowadza czołowego piłkarza Premier League

Bayern Monachium dość nieoczekiwanie wygrał rywalizację z największymi klubami Premier League i finalizuje hitowy transfer Michaela Olise. Gwiazdor Crystal Palace miał tego lata zmienić otoczenie. Wydawało się, że pozostanie na Wyspach Brytyjskich, bowiem interesowali się nim chociażby Chelsea, Manchester United czy Arsenal. Ten jednak zdecydował się kontynuować karierę w Bundeslidze i lada moment podpisze umowę z niemieckim gigantem.

POLECAMY TAKŻE

Olise będzie kosztował Bawarczyków około 60 milionów euro. Strony dogadały się w sprawie pięcioletniego kontraktu, który może zostać podpisany jeszcze dzisiaj. Francuz wylądował już w Monachium, gdzie teraz czekają go testy medyczne. Jeśli nie wykażą żadnych nieprawidłowości, transakcja zostanie sfinalizowana.

22-letni Olise potwierdził w sezonie 2023/2024, że jest piłkarzem z papierami na wielkie granie. Pierwszą część rozgrywek stracił na skutek urazu uda, lecz po powrocie do gry niezwłocznie zaczął błyszczeć. W 19 meczach Premier League uzbierał dziesięć bramek i sześć asyst. Trafiał chociażby Manchesterowi City czy Manchesterowi United.

Swego czasu Olise był bardzo bliski przenosin do Chelsea, lecz na finiszu wycofał się z tego transferu i podpisał nową umowę z Crystal Palace. Teraz nic nie stanie na przeszkodzie, aby wzmocnić Bayern Monachium.

Komentarze