Barcelona ustaliła cenę za gwiazdę! Nadchodzi wielki transfer za 100 mln euro

Al-Hilal zrobi wszystko, aby latem Raphinha został ich nowym piłkarzem. FC Barcelona za sprzedaż gwiazdy oczekuje kwoty w wysokości 90-100 mln euro - informuje Fernando Polo.

Deco
Obserwuj nas w
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Deco

Raphinha wyceniony na 90-100 mln euro, Al-Hilal gotowe zapłacić

FC Barcelona jest coraz bliżej ogromnej sprzedaży na rynku transferowym. Podczas letniego okna transferowego budżet klubu może zasilić pokaźna kwota. Wszystko dzięki ewentualnej sprzedaży Raphinhy, która wydaje się być coraz bliżej. Brazylijskim gwiazdorem od dawna interesują się arabskie klubu, a jeden z nich jest w stanie zrobić wszystko, aby pozyskać skrzydłowego w najbliższych miesiącach.

POLECAMY TAKŻE

Jak poinformował Fernando Polo, FC Barcelona w związku z zainteresowaniem ze strony Al-Hilal ustaliła cenę za sprzedaż Raphinhy. Zdaniem dziennikarza Duma Katalonii zadowoli się propozycją w wysokości 90-100 mln euro. Taka kwota nie będzie problemem dla saudyjskiego klubu, bowiem zespoły Saudi Pro League znane są z ogromnych zasobów finansowych. Co więcej, orędownikiem transferu 27-latka jest szkoleniowiec Jorge Jesus, który włączył się w rozmowy kontraktowe z piłkarzem.

Raphinha w Barcelonie występuje od 2022 roku, gdy został kupiony przez Blaugranę za 58 milionów euro z Leeds United. W ostatnim sezonie zagrał w 37 meczach, w których strzelił 10 goli i zanotował 13 asyst. Obecna umowa z Dumą Katalonii obowiązuje do czerwca 2027 roku, a wartość rynkowa piłkarza wynosi 50 mln euro.

Aktualnie Raphina przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Brazylii, która bierze udział w Copa America. Canarinhos podczas turnieju rywalizują w grupie D z Paragwajem, Kolumbią oraz Kostaryką.

Komentarze