Barcelona może zaskoczyć. Chce byłego bramkarza Manchesteru United

FC Barcelona jest zainteresowana podpisaniem kontraktu z Davidem De Geą. Takie informacje we wtorkowe przedpołudnie przekazali dziennikarze hiszpańskiego Mundo Deportivo.

Piłkarze FC Barcelony
Obserwuj nas w
IMAGO / Jonathan Moscrop Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony
  • De Gea latem odszedł z Manchesteru United
  • Hiszpan wciąż pozostaje bez klubu
  • 33-latek znalazł się na radarze FC Barcelony

De Gea na radarze FC Barcelony

Barcelona toczy wewnętrzne debaty na temat przyszłości rezerwowego bramkarza, Inaki Peny. Istnieje możliwość, że latem golkiper może zostać sprzedany. 24-latek dobrze rozpoczął grę pod nieobecność Marca-Andre ter Stegena, jednak z biegiem czasu jego forma spadała, a drużyna zaczęła tracić wiele goli, choć nieszczelna linia obrony nie pomagała.

W związku z tym Mundo Deportivo donosi, że były bramkarz i ikona Manchesteru United, David de Gea, znalazł się na radarze FC Barcelony. 33-latek jest obecnie wolnym zawodnikiem. Hiszpan wciąż nie podpisał kontraktu z żadnym klubem po odejściu z Old Trafford latem ubiegłego roku.

Taki ruch byłby korzystny z ekonomicznego punktu widzenia, bowiem Blaugrana zarobiłaby na transferze Peny, a De Gea przyszedłby za darmo. Obecnie nie doszło jednak do żadnych kontaktów pomiędzy stronami, a hiszpańscy dziennikarze zastanawiają się, czy Hiszpan zgodziłby się na rolę rezerwowego.

Zobacz również: Milan podjął decyzję ws. napastnika. Niezależnie od przyszłości Girouda

Komentarze