Lazio zdało test przed Bayernem, Skorupski uratował Bolognę

Łukasz Skorupski

Trzy mecze 23. kolejki Serie A zostały zaplanowane na sobotę. W pierwszym spotkaniu SS Lazio mierzyło się z UC Sampdorią. Gospodarze po bramce Luisa Alberto skromnie pokonali przeciwników 1:0 (1:0). Tymczasem cztery gole padły na Luigii Ferraris, gdzie Genoa CFC zremisowała 2:2 (0:1) z Hellasem Werona. Miłym akcentem na zakończenie dnia jest postawa Łukasza Skorupskiego, który mocno przyczynił się do tego, że US Sassuolo tylko zremisowało z Bologną FC (1:1).

Lazio tuż za podium

Rzymianie po pierwszej połowie prowadzili z rywalami z Genui 1:0. Bramkę zdobył Luis Alberto. W drugiej części gry wynik już nie uległ zmianie. Gospodarze zanotowali siódmy triumf z rzędu na swoim stadionie. W szeregach gości całą drugą połowę rozegrał Bartosz Bereszyński.

Pełna relacja z meczu >

Świetna passa Rossoblu wciąż trwa

Genoa CFC już od siedmiu spotkań pozostaje bez porażki. W sobotni wieczór w meczu 23. kolejki Serie A podopieczni Davide Balardiniego rzutem na taśmę uratowali punkt, doprowadzając do wyrównania w starciu z Hellasem Werona w doliczonym czasie gry. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

Ostrzeliwany Skorupski

Sassuolo było faworytem domowego starcia z Bologną, ale niespodziewanie napotkało opór. Goście utrzymywali prowadzenie 1:0 mimo tego, że grali w osłabieniu. Polskiego bramkarza w końcu pokonał Caputo, ktory strzelił na 1:1. Mimo wielu okazji strzeleckich wynik nie zmienił się już.