Serie A: dobra passa Sassuolo, świetny Szczęsny, Milan powiększył przewagę – podsumowanie 29. kolejki [WIDEO]

Wojciech Szczęsny
PressFocus Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Wyniki 29. kolejki Serie A. W sobotę 12 marca 2022 roku odbyły się cztery spotkania. Na początek Salernitana zremisowała z Sassuolo 2:2. Goście są niepokonani w lidze od 6 lutego. Potem Spezia wygrała z Cagliari 2:0, a Sampdoria okazała się słabsza od Juventusu (1:3). Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w szeregach Starej Damy, a w 74. minucie obronił rzut karny. W ostatniej konfrontacji Milan – Empoli padł wynik 1:0 dla gospodarzy. W tym momencie mediolańczycy mają pięć oczek przewagi nad drugim Interem. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich spotkań.

Ciekawy mecz na stadionie beniaminka, Stara Dama z kompletem, Milan wykonał zadanie

W pierwszym spotkaniu Salernitana grała z Sassuolo. Ostatecznie gospodarze po ciekawych zawodach zremisowali z gośćmi 2:2. Potem Spezia rywalizowała z Cagliari. Gospodarze po kilku kolejnych porażkach tym razem triumfowali 2:0. Udział mieli w tym Jakub Kiwior oraz Arkadiusz Reca, którzy rozegrali po 90 minut dla Spezii. W szeregach ekipy z Sardynii cały czas kontuzjowany jest zaś Sebastian Walukiewicz.

Sampdoria podejmowała u siebie Juventus. Bereszyński i Szczęsny wyszli w podstawowych składach swoich ekip. Zdecydowanie więcej powodów do radości miał nasz reprezentacyjny bramkarz. Stara Dama już do przerwy prowadziła 2:0. Finalnie ekipa z Turynu zwyciężyła 3:1. Spora w tym zasługa Szczęsnego, który w 74. minucie obronił karnego egzekwowanego przez Antonio Candrevę.

W ostatniej konfrontacji Milan grał na San Siro z Empoli. Ekipa gospodarzy skromnie pokonała rywali 1:0. Szymon Żurkowski grał przez 90 minut w szeregach gości.

Wyniki 29. kolejki

Salernitana – Sassuolo 2:2 (1:2)

Federico Bonazzoli (8′), Milan Djurić (81′) – Gianluca Scamacca (20′), Hamed Junior Traore (30′)

Spezia – Cagliari 2:0 (0:0)

Martin Erlić (55′), Rey Manaj (74′)

Sampdoria – Juventus 1:3 (0:2)

Abdelhamid Sabiri (84′) – Maya Yoshida (23′ – gol samobójczy), Alvaro Morata (34′ – karny, 88′)

Milan – Empoli 1:0 (1:0)