Inter z napiętą sytuacją, Lukaku budzi skrajne emocje

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

Inter Mediolan w trakcie trwającego okienka transferowego stracił już Achrafa Hakimiego na rzecz Paris Saint-Germain. Tymczasem wygląda na to, że wkrótce szeregi Nerazzurrich pożegna również Romelu Lukaku. Reprezentant Belgi jest podobno zdecydowany na zmianę klubu. Media we Włoszech ujawniają, że wściekli z tego powodu są dyrektor generalny klubu Beppe Marotta i trener zespołu Simone Inzaghi.

  • Inter Mediolan prawdopodobnie wkrótce pożegna Romelu Lukaku
  • Belg ma zasilić szeregi Chelsea, gdzie będzie mógł liczyć na 12 milionów euro rocznie
  • Wściekłości z powodu możliwej utraty kluczowego piłkarza nie ukrywają Beppe Marotta i Simone Inzaghi, o czym informują włoskie media

Inter coraz bliżej rozstania z Lukaku?

Inter Mediolan nie ukrywał tego, że miał kłopoty finansowe, na co wpływ w dużym stopniu miała sytuacja pandemiczna. Nerazzurri w poprzedniej kampanii rozgrywali mecze bez udziału widzów na trybunach, co miało wpływ na sytuację finansową klubu.

Między innymi z powodu kłopotów z brakiem pieniędzy w klubowej klasie z Interem rozstał się trener Antonio Conte. Włoch nie doszedł do porozumienia ze sternikami klubu w sprawie polityki transferowej. Conte nie chciał zgodzić się na sprzedaż kluczowych zawodników. Władze Interu nie widziały innego rozwiązania, aby uratować stabilność finansową klubu.

Ostatnio światło dzienne ujrzała informacja, że Chelsea oferowała 100 euro plus Marcosa Alonsa w zamian za Lukaku. Mediolańczycy tę propozycję odrzucili. Niemniej sternicy The Blues nie zamierzają się poddawać w walce o podpis Belga pod kontraktem. Angielscy dziennikarze przekonują, że Chelsea przygotowuje się złożenia oferty w wysokości 130 milionów euro.

Napastnik Czerwonych Diabłów podobno już przekazał sternikom Interu, że chce odejść. Aczkolwiek zgody na transfer nie chcą wyrazić Beppe Marotta i Simone Inzaghi. Ciekawe jest jednak to, że właściciele klubu mieli przekazać jasny komunikat, sugerujący sprzedaż Lukaku.

Inter musi zakończyć letnie okienko transferowe z zyskiem w wysokości 80 mln euro. Mistrzowie Włoch muszą też obniżyć koszty wynagrodzeń o 20 procent. Tego lata z klubem rozstał się już Achraf Hakimi, który kosztował 71 milionów euro PSG. Suma ta jednak nie wystarcza na to, aby zbilansować straty finansowe po trudnym poprzednim sezonie.

Czytaj więcej: Tuchel skomentował spekulacje dotyczące Lukaku

Komentarze