Tuchel skomentował spekulacje dotyczące Lukaku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. PressFocus

Romelu Lukaku i jego ewentualny powrót do Chelsea to w ostatnim czasie temat numer jeden w kontekście transferów. W środę na konferencji prasowej o Belga został zapytany menedżer The Blues. Na początku Thomas Tuchel odmówił udzielania wypowiedzi dotyczących zawodnika. Po chwili Niemiec przyznał jednak, że klub szuka napastnika, mogącego wypełnić lukę po Olivierze Giroud.

  • Chelsea w poszukiwaniu nowego snajpera
  • Głownym celem The Blues wydaje się Romelu Lukaku
  • Opiekun stołecznej ekipy przekonuje, że za wszelką cenę klub nie będzie dążył do pozyskania Belga

Transfer Lukaku do Chelsea kwestią czsu?

Romelu Lukaku w przeszłości bronił już barw Chelsea, ale nie ma z tego czasu najlepszych wspomnień. W każdym razie triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów są zdeterminowani, aby pozyskać Belga w trakcie trwającego okienka transferowego.

Chelsea jest gotowa wyłożyć na transfer z udziałem mistrza Serie A nawet 130 milionów euro według medialnych doniesień. Ostatnio oferta w wysokości 100 milionów euro, w którą zaangażowany miał zostać również Marcos Alonso, została odrzucona przez działaczy Nerazzurrich.

– Lukaku to piłkarz o profilu, którego nie mamy w swoich szeregach. Po odejściu Giroud, poszukujemy zawodnika, który potrafi grać tyłem do bramki i dobrze czuje się w rozgrywaniu długich piłek dzięki dobrym warunkom fizycznym – mówił Tuchel cytowany przez RMC Sport.

Belgijski napastnik trafił do teamu z Mediolanu w 2019 roku. Szybko stał się kluczową postacią Interu, mogąc pochwalić się bilansem 64 goli we wszystkich rozgrywkach. – Taki zawodnik jak Lukaku byłby na pewno przydatny w naszym zespole, ale nie za wszelką cenę – zaznaczył menedżer The Blues.

Czytaj więcej: Romano potwierdził hit transferowy w Premier League

Komentarze