Urugwajska legenda zawiesiła buty na kołku

Edinson Cavani w mediach społecznościowych poinformował o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. Licznik urugwajskiego napastnika w kadrze narodowej zatrzymał się na 136 meczach i 58 golach. 37-latek to bez wątpienia legenda zespołu znanego jako La Celeste.

Edinson Cavani
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Edinson Cavani

Edinson Cavani zakończył reprezentacyjną karierę

Edinson Cavani za pośrednictwem mediów społecznościowych oficjalnie ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. 37-letni napastnik odwiesił buty na kołek w drużynie narodowej, dla której rozegrał łącznie 136 meczów i strzelił 58 goli. Skuteczny snajper swój debiut w reprezentacji Urugwaju zaliczył w 2008 roku, a po raz ostatni koszulkę zespołu La Celeste założył w 2022 roku podczas poprzednich mistrzostw świata w Katarze.

Wszystko wskazuje na to, że Edinson Cavani będzie kontynuował karierę w piłce klubowej. Kontrakt doświadczonego zawodnika z argentyńskim Boca Juniors wygasa 31 grudnia 2024 roku. Skuteczny snajper ma godnego następcę w reprezentacji Urugwaju – Darwin Nunez od jakiegoś czasu odpowiada za zdobywanie bramek w ekipie prowadzonej przez Marcelo Bielsę i dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Jestem zaszczycony, że mogłem nosić tę koszulkę. Czuję się wyróżniony faktem, że przez tyle lat reprezentowałem mój kraj, który tak bardzo kocham. Świetnie wspominam czas spędzony w drużynie narodowej. Przebyta droga jest dla mnie największą nagrodą. Dziś postanowiłem usunąć się w cień, ale będę wspierał ten zespół tak samo jak wtedy, kiedy wybiegałem na boisko – napisał Edinson Cavani w mediach społecznościowych.

Komentarze