MŚ U-20: Pewna wiktoria Argentyny

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Gracze kadry Argentyny wygrali z RPA 5:2. Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Tychach.

Jak wyglądało to spotkanie? Albicelestes prowadzili już od czwartej minuty, kiedy to swoją sytuację wykorzystał Vera.

Na wyrównanie czekaliśmy do 23. minuty. Dobrze z rzutu wolnego dograł Mkhuma, a celnym uderzeniem popisał się Phillips.

Pod koniec tej części gry obie reprezentacje mogły zdobyć kolejnego gola. Najpierw swojej sytuacji nie wykorzystał Foster, a potem Ferreira.

Druga połowa to był popis Argentyńczyków. W 63. minucie z rzutu karnego nie pomylił się Barco. Dodatkowo goście musieli radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Phillipsa.

Albicelestes skrzętnie to wykorzystali. W 71. minucie gola zdobył Barco. Kilka minut potem podwyższył Alvarez.

Graczom z RPA udało się nieco zmniejszyć straty w 85. minucie. Wówczas rzut karny wykorzystał Foster.

Do ostatniego gwizdka sędziego padła już tylko jedna bramka. Strzelił ją Gaich i Argentyna zwyciężyła 5:2.

Argentyna U-20 – RPA U-20 5:2 (1:1)