MŚ U-20: Korea Południowa z kompletem, Portugalia odpada!

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Gracze kadry Korei Południowej wygrali z Argentyną 2:1. Z kolei piłkarze RPA zremisowali z Portugalią (1:1). Ten wynik oznacza, że ekipa z Europy żegna się z turniejem.

Jak wyglądało spotkanie w Tychach? Piłkarze Albicelestes do przerwy przegrywali jednym trafieniem. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Se-Hun Oh.

Kilkanaście minut po przerwie było już 2:0. Gola zdobył Young-Wook Cho i sytuacja Argentyny w tej potyczce stawała się nie do pozazdroszczenia.

Piłkarze kadry z Ameryki Południowej zdobyli bramkę kontaktową w 88. minucie (Ferreira). Na więcej nie było ich już jednak stać.

Ostatecznie Argentyna i tak zajęła pierwsze miejsce w grupie (sześć punktów). Druga lokata (tyle samo oczek) przypadła Korei Południowej.

Jak wyglądała potyczka pomiędzy RPA oraz Portugalią? Zawodnicy z Europy szybko wyszli na prowadzenie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Leao.

W 53. minucie – z karnego – wyrównał Monyane. Siedem minut potem – także z jedenastki – gola mógł zdobyć Jota. Ta sztuka mu się jednak nie udała.

Finalnie wynik potyczki już nie uległ zmianie. Portugalia zajęła trzecie miejsce w grupie (cztery punkty) i na skutek słabego bilansu bramkowego odpadła z turnieju. Zawodnicy RPA zdobyli zaledwie jeden punkt.

Korea Południowa U-20 – Argentyna U-20 2:1 (1:0)

1:0 Se-Hun Oh 42′
2:0 Young-Wook Cho 58′
2:1 Ferreira 88′