Puchar Włoch: Juventus przypieczętował awans do finału, Drągowski z pustym przelotem

Bartłomiej Drągowski

Juventus przypięcztował w środowy wieczór awans do finału Pucharu Włoch, pokonując Fiorentinę (2:0) w 1/2 finału rozgrywek. Niestety dla polskich kibiców nie popisał się w tym boju Bartłomiej Drągowski.

• Federico Bernardeschi był autorem jedynego gola w starciu Juventusu z Fiorentiną
  • Stara Dama w dwumeczu pokonała Toskańczyków 3:0
  • Ekipa z Turynu w finale Coppa Italia zagra z Interem Mediolan

Juventus z szansą na obronę Pucharu Włoch

Juventus w tym sezonie szans na mistrzostwo Włoch już praktycznie nie ma. Z walki o wygranie ligi Stara Dama się wypisała kosztem AC milanu i Interu Mediolan. Do starcia z Fiorentiną turyńczycy przystępowali z jednobramkową zaliczką, mając zamiar przypieczętować awans do finału Coppa Italia. Ewentualnym triumfem w tych rozgrywkach Bianconeri mogą uratowac sezon.

W starciu na Allianz Stadium od pierwszej minuty zagrał w bramce gości Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz nie popisał się w 32. minucie, gdy zaliczył pusty przelot po dośrodkowaniu jednego z zawodników Juve. Błąd bramkarza Violi wykorzystał Federico Bernardeschi i ekipa Massimiliano Allegriego na przerwę udała się z prowadzeniem 1:0.

W drugiej odsłonie rzutem na taśmę prowadzenie gospodarzy podwyższył Danilo.. Tym samym mecz zakończył się triumfem Juve, które w dwumeczu pokonało Toskańczyków 3:0. Jednocześnie w finale Pucharu Włoch drużyna z Allianz Stadium zmierzy się z Interem Mediolan. Mecz odbędzie się 11 maja na Stadio Olimpico w Rzymie.