Juventus poznał rywala w finale Coppa Italia. Zadecydowała końcówka [WIDEO]

Atalanta Bergamo pokonała Fiorentinę (4:1) w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Włoch i zameldowała się w finale rozgrywek. Przeciwnikiem "La Dei" będzie Juventus, który dzień wcześniej wyeliminował Lazio.

Charles De Ketelaere oraz Luca Ranieri
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Charles De Ketelaere oraz Luca Ranieri

Atalanta Bergamo melduje się w finale Pucharu Włoch

Faworytem dwumeczu półfinału Coppa Italia pomiędzy Atalantą Bergamo a Fiorentiną z pewnością była drużyna Gian Piero Gasperiniego. Jednak pierwsze spotkanie, który było rozgrywane na Stadio Artemio Franchi, nie potoczyło się po myśli „La Dei”. Podopieczni Vincenzo Italiano wygrali skromnie 1:0. Przepięknym wówczas trafieniem popisał się Rolando Mandragora.

Rewanżowe spotkanie na Gewiss Stadium rozpoczęło się idealnie dla gospodarzy. W 8. minucie Atalanta wyszła na prowadzenie za sprawą Teuna Koopmeinersa. Kilka minut później bergamczycy dołożyli drugie trafienie, ale arbiter był zmuszony anulować gola. Na przerwę drużyny schodziły z remisem w dwumeczu.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się fatalnie dla Fiorentiny. W 53. minucie czerwonym kartonikiem ukarany został Nikola Milenković. Od tego momentu „Viola” była zmuszona grać w osłabieniu. Jednak podopieczni Vincenzo Italiano się nie poddali i nieoczekiwanie w 68. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Lucasa Martineza Quarty.

Radość „Violi” nie trwała zbyt długo. Kilka minut później Atalanta ponownie wyszła na prowadzeniu, a na listę strzelców wpisał się Gianluca Scamacca. Trafienie włoskiego napastnika z pewnością trafi na okładki największych włoskich pras, ponieważ zawodnik popisał się przepięknym uderzeniem przewrotką.

Wydawało się już, że czeka nas dogrywka, ale ostatecznie „La Dea” dopięła swego. W 94. minucie gola na 3:1 strzelił Ademola Lookman, a chwilę później wynik rywalizacji ustalił Mario Pasalić. Tym samym to Atalanta zameldowała się w finale Coppa Italia, gdzie czeka już na nią Juventus.

Atalanta Bergamo – Fiorentina 4:1 (4:2 w dwumeczu)

Koopmeiners (8’),  Scamacca (75’), Lookman (90+4’), Pasalić (90+8’) – Martinez Quarta (68’)

Sprawdź także: Wzmocnienie prosto z Turcji? Fiorentina chce pozyskać gracza Galatasaray