Norwich – Arsenal: Kanonierzy rozbili zespół Płachety

Bukayo Saka

Arsenal FC w jednym z czterech niedzielnych meczów 19. kolejki Premier League zaplanowanych na godzinę 16:00 nie dał żadnych szans Norwich City. Kanonierzy wygrali przekonująco 5:0.

• Podopieczni Mikela Artety nie zwalniają tempa w lidze angielskiej
  • Arsenal wygrał w Boxing Day po raz jedenasty w tej kampanii w Premier League
  • Drużyna z Emirates Stadium legitymuje się bilansem 35 punktów

Norwich – Arsenal: Kanarki bez szans z The Gunners

Arsenal FC po czterech zwycięstwa z rzędu w lidze i pucharze starał się kontynuować swoją pogoń za czwartym miejsce w ligowej tabeli, mierząc się z najsłabszym zespołem w całych rozgrywkach. W szeregach Kanarków w wyjściowym składzie zagrał Przemysław Płacheta.

Londyńczycy na przerwę po pierwszej połowie udali się z zasłużoną dwubramkową zaliczką, będąc zespołem dojrzalszym, tworzącym też więcej sytuacji strzeleckich. Arsenal pierwszego gola strzelił w szóstej minucie, gdy świetnym uderzeniem popisał się z lewej nogi Bukayo Saka. Tymczasem w 44. minucie gola na 2:0 strzelił Kieran Tierney, wykorzystując sytuację oko w oko z golkiperem rywali.

Po zmianie stron Kanonierzy kontynuowali dzieło zniszczenia Norwich, które zostało zapoczątkowane w pierwszej odsłonie. Sygnał do zdobywania kolejnych bramek dał Bukayo Saka, który skompletował dublet w 67. minucie. W samej końcówce rywalizacji gole dla Arsenalu dołożyli jeszcze Alexandre Lacazette oraz Emile Smith Rowe i londyńczycy zwyciężyli 5:0.