McTominay na ratunek! Trafienie Szkota dało wygraną Man Utd

Manchester United w niedzielę mierzył się na wyjeździe z Aston Villą. Hitowe spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną "Czerwonych Diabłów" (2:1). Gola na wagę trzech punktów zdobył w 86. minucie Scott McTominay

Scott McTominay
IMAGO / Nigel Keene / Pro Sports Images Na zdjęciu: Scott McTominay
  • W niedzielę odbył się hit kolejki pomiędzy Aston Villą oraz Manchesterem United
  • Mecz zakończył się wygraną “Czerwonych Diabłów” 2:1
  • Bohaterem spotkania został Scott McTominay

Manchester United pokonuje Aston Villę w hicie kolejki

Największym hitem kolejki w Premier League było starcie Aston Villi z Manchesterem United. Obie drużyny przed spotkaniem zajmowały sąsiednie miejsce w tabeli. Na tym etapie rozgrywek zarówno jednym jak i drugim było potrzebne zwycięstwo.

Mecz na Villa Park od początku stał na wysokiej intensywności. Obie drużyny tworzyły groźne sytuacje, a pierwsze trafienie obejrzeliśmy w 17. minucie. Podanie głową Harry’ego Maguire’a zamienił na gola Rasmus Hojlund. Aston Villa mogła jeszcze przed przerwą wyrównać, ale między słupkami znakomicie prezentował się w drużynie przeciwnej Andre Onana.

Druga część meczu miała podobny przebieg. Kameruński golkiper raz po raz ratował “Czerwone Diabły”, ale w 67. minucie musiał skapitulować. Douglas Luiz znalazł się niekryty w polu karnym i pewnie wpakował futbolówkę do bramki. Wydawało się, że na Villa Park będziemy mieli podział punktów, ale znów Manchester United uratował Scott McTominay. Szkot wykorzystał dośrodkowanie Diogo Dalota i pokonał golkipera rywali. Cios zadany przez wychowanka “Czerwonych Diabłów” był ostateczny. Podopieczni Unaia Emery’ego nie byli w stanie doprowadzić do wyrównania.

Aston Villa – Manchester United 1:2

Douglas Luiz (67′) – Hojlund (17′), McTominay (86′)