Pablo
Torre

Pablo Torre to hiszpański piłkarz występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Od 2022 roku zawodnik FC Barcelona, ale na sezon 2023/24 został wypożyczony do Girony. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

18
IMAGO/Gongora/NurPhoto
Imię i nazwisko Pablo Torre
Data urodzenia 2003-04-03
Miejsce urodzenia Soto de la Marina
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Girona FC
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 63 kg
Wzrost 173 cm

Pablo Torre – kariera

Pablo Torre rozpoczynał karierę w rodzinnym mieście, ale już w wieku 12 lat dołączył do akademii Racingu Santander. Tam od początku poznano się na jego talencie. Rozumiano, że Hiszpan może zająć dowolne miejsce w ofensywie i radzić sobie dzięki świetnej technice i inteligencji boiskowej. Bez najmniejszych problemów pokonywał kolejne szczeble w hierarchii, a w wieku 17 lat podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt. Wtedy już regularnie grał w pierwszym zespole Racingu, który występował na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii.

O Torre walczyło pół Półwyspu Iberyjskiego, ale zdecydował się przyjąć ofertę z Barcelony. Ta cieszyła się, że odnalazła kolejnego Pedriego: młodą perełkę, którą ściągnie za drobne (Torre kosztował pięć milionów euro) i wprowadzi do pierwszego składu. Debiutancki sezon nie był jednak udany w wykonaniu młodego Hiszpana. Głównie trenował z pierwszym zespołem Blaugrany, ale grywał rzadko, choć zdołał strzelić swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów (przeciwko Viktorii Pilzno).

W lipcu 2023 roku zdecydował się na roczne wypożyczenie do Girony.

Torre to młodzieżowy reprezentant Hiszpanii, nie otrzymał jeszcze szansy w seniorskiej kadrze.

Pablo Torre – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Pablo Torre?

Pablo Torre rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 18.

W jakich klubach grał Pablo Torre?

Pablo Torre w trakcie swojej kariery grał w klubach: CD Marina, Racing Santander, FC Barcelona i Girona FC.