Kelechi
Iheanacho

Kelechi Iheanacho to nigeryjski piłkarz występujący na pozycji napastnika. Od 2017 roku jest zawodnikiem angielskiego Leicester City, z którym sięgnął po Puchar Anglii i Tarczę Wspólnoty. Regularny reprezentant Nigerii.

Czytaj dalej…

14
IMAGO/Graham Wilson
Imię i nazwisko Kelechi Iheanacho
Data urodzenia 1996-10-03
Miejsce urodzenia Imo
Narodowość Nigeria
Aktualny klub Leicester City
Pozycja środkowy napastnik
Waga 82 kg
Wzrost 185 cm

Kelechi Iheanacho – kariera

Kelechi Iheanacho rozpoczął karierę w nigeryjskiej akademii Taye. Dał się poznać światu na Mistrzostwach Świata U17 w 2013 roku. Jego nazwisko zapisali w dziennikach wysłannicy choćby Arsenalu, Sportingu czy FC Porto. Jednakże wtedy Iheanacho był już po słowie z Manchesterem City. W grudniu 2012 roku wybrał się do Anglii, gdzie podpisał umowę przedkontraktową, na mocy której miał dołączyć do klubu, gdy skończy 18 lat.

W lipcu 2015 roku oficjalnie dołączył do pierwszej drużyny Manchesteru City. Tamten czas media spożytkowały na porównywaniu Nigeryjczyka z “cudownym dzieckiem” Manchesteru United – Marcusem Rashfordem. Uważano wręcz, że to piłkarz Obywateli ma większy potencjał.

Gdy dostawał swoje szanse w ekipie z Manchesteru, nie zawodził; strzelił 12 bramek w 46 spotkaniach. Zrozumiał jednak, że z Kunem Aguero w składzie nie będzie mógł liczyć na regularną grę. Dlatego też latem 2017 roku przeniósł się za niespełna 30 milionów euro do Leicester City.

Na King Power Stadium również nie spełnił swojego potencjału. Choć otrzymywał regularne szanse, nigdy nie stał się snajperem, na jakiego się zapowiadał. Inną kwestią jest, że długo pozostawał w cieniu Jaime’ego Vardy’ego. W trakcie sezonu 2022/23 przekroczył barierę dwustu występów dla Lisów, zdobywając w tym czasie ponad 50 bramek. Ze swoim zespołem sięgnął po Puchar Anglii oraz Tarczę Wspólnoty.

Iheanacho zadebiutował w reprezentacji Nigerii w wieku 19 lat i jest jej etatowym członkiem. Wystąpił z Superorłami w Pucharze Narodów Afryki w 2022 roku, a także na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Kelechi Iheanacho – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Kelechi Iheanacho?

Kelechi Iheanacho rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 14.

W jakich klubach grał Kelechi Iheanacho?

Kelechi Iheanacho w trakcie swojej kariery grał w klubach: Taye Academy, Manchester City i Leicester City.