Jamal
Musiala

Jamal Musiala to niemiecki piłkarz angielskiego pochodzenia. Może występować na kilku pozycjach w ofensywie. Jest uważany za jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia.

Czytaj dalej…

43
IMAGO/MIS
Imię i nazwisko Jamal Musiala
Data urodzenia 2003-02-26
Miejsce urodzenia Stuttgart
Narodowość Anglia
Aktualny klub Bayern Monachium
Pozycja ofensywny pomocnik
Waga 68 kg
Wzrost 180 cm

Jamal Musiala – kariera

O Musiali zrobiło się głośno, gdy ten nie zadebiutował jeszcze w Bayernie. Media regularnie informowały, że to to zawodnik o ogromnej skali talentu. Niemiec potwierdził to w sezonie 2020/2021, gdy rozegrał dla monachijczyków blisko 40 spotkań i strzelił prawie dziesięć goli. Wraz z drużyną świętował zdobycie mistrzostwa Niemiec.

Musiala musiał wybrać, którą reprezentację chcę reprezentować. Grał bowiem w młodzieżowych zespołach Anglii i Niemiec. Finalnie wybrał kadrę naszych sąsiadów – reprezentację Niemiec. Zadebiutował w jej barwach w marcu 2021 roku i został powołany na Euro 2020. Obecnie jest już etatowym zawodnikiem Bayernu i kadry narodowej. Jego niezwykła wizja i technika sprawia, że uznaje się go za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. W 2022 roku, w wieku zaledwie 19 lat zajął czwarte miejsce w plebiscycie Golden Boy.

Jamal Musiala – aktualności