Jamal Musiala

Jamal Musiala

Jamal Musiala to niemiecki piłkarz angielskiego pochodzenia. Może występować na kilku pozycjach w ofensywie. Jest uważany za jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia.

Czytaj dalej…

Jamal Musiala – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoJamal Musiala
Data urodzenia26 lutego 2003 rok
Miejsce urodzenia Stuttgart
NarodowośćAnglia
Aktualny klubBayern Monachium
PozycjaPomocnik
Waga68 kg
Wzrost1,80 m

Jamal Musiala – kariera

O Musiali zrobiło się głośno, gdy ten nie zadebiutował jeszcze w Bayernie. Media regularnie informowały, że to to zawodnik o ogromnej skali talentu. Niemiec potwierdził to w sezonie 2020/2021, gdy rozegrał dla monachijczyków blisko 40 spotkań i strzelił prawie dziesięć goli. Wraz z drużyną świętował zdobycie mistrzostwa Niemiec.

Musiala musiał wybrać, którą reprezentację chcę reprezentować. Grał bowiem w młodzieżowych zespołach Anglii i Niemiec. Finalnie wybrał kadrę naszych sąsiadów – reprezentację Niemiec. Zadebiutował w jej barwach w marcu 2021 roku i został powołany na Euro 2020. Obecnie jest już etatowym zawodnikiem Bayernu i kadry narodowej. Jego niezwykła wizja i technika sprawia, że uznaje się go za jednego z najlepszych piłkarzy swojego pokolenia. W 2022 roku, w wieku zaledwie 19 lat zajął czwarte miejsce w plebiscycie Golden Boy.

Jamal Musiala – aktualności