Filip
Rejczyk

Filip Rejczyk to polski piłkarz występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2019 roku zawodnik juniorskich sekcji Legii Warszawa. Etatowy młodzieżowy reprezentant Polski.

Czytaj dalej…

26
PressFocus
Imię i nazwisko Filip Rejczyk
Data urodzenia 2006-04-20
Miejsce urodzenia Stalowa Wola
Narodowość Polska
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 78 kg
Wzrost 181 cm

Filip Rejczyk – kariera

Filip Rejczyk swoje pierwsze kroki stawiał w szkółce DAP Lider. Jego talent został jednak szybko dostrzeżony przez Stal Mielec. Następnie przez krótki czas reprezentował AP Profi Zielonki, zanim w 2019 roku dołączył do młodzieżowych struktur Legii Warszawa.

Wojskowi dostrzegli w pomocniku ogromny talent. Zawodnik drugiej linii z wielkim ciągiem na bramkę to zawsze towar deficytowy. Dlatego też już zimą 2023 roku – gdy piłkarz miał zaledwie 16 lat – dołączył do dynamiki pierwszej drużyny. Przełomowe okazały się dla niego mistrzostwa Europy do lat 17. Reprezentacja Polski dotarła do półfinału, prezentując ofensywny styl i zwracając uwagę silnych klubów. Wojskowi zareagowali, biorąc Rejczyka na letni obóz przygotowawczy do Austrii, gdzie wystąpił w kilku sparingach. Niedługo później, bo na samym początku sezonu ligowego 2023/2024, nastolatek zadebiutował w Ekstraklasie. Wszedł na osiem minut w meczu przeciwko ŁKS-owi.

Filip Rejczyk – aktualności