Cezary Miszta – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoCezary Miszta
Data urodzenia30 października 2001 roku
Miejsce urodzeniaŁuków
NarodowośćPolska
Aktualny klubLegia Warszawa
Pozycjabramkarz
Waga80 kg
Wzrost1,92 m

Cezary Miszta – aktualności

Cezary Miszta – kariera

Cezary Miszta od najmłodszych lat związany jest z Legią Warszawa. W stolicy szybko poznano się na talencie bramkarza, który harmonijnie awansował do kolejnych grup wiekowych. Po raz pierwszy wypożyczono go na początku sezonu 2019/2020. W Zagłębiu Sosnowiec został jednak tylko do września, czekając na swoją szansę w Legii. Ta nie nadeszła; Wojskowi zimą ponownie go wypożyczyli – tym razem do Radomiaka. W Radomiu Miszta pokazał się z bardzo dobrej strony. Pomógł drużynie w awansie do baraży o Ekstraklasę – tę niestety przegrali w finale z Wartą Poznań. W Legii wiedziano już jednak, że to piłkarz na miarę najwyższej ligi.

Wrócił na Łazienkowską i w sezonie 2020/2021 sięgnął po mistrzostwo Polski. W rozgrywkach Ekstraklasy rozegrał jednak zaledwie sześć meczów. Najbardziej udany w jego wykonaniu był kolejny rok. W kampanii 2021/2022 wystąpił w 23 spotkaniach Wojskowych na wszystkich rozgrywkach. Obecnie Miszta pełni zaledwie funkcję rezerwowego. Dla Kosty Runjaicia nigdy nie był zawodnikiem wyjściowej jedenastki, gra głównie w mniej istotnych pucharach.

Miszta nigdy nie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Wciąż jest jednak ważnym elementem biało-czerwonej młodzieżówki.

Jaki numer na koszulce ma Cezary Miszta?

Cezary Miszta rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 31.

W jakich klubach grał Cezary Miszta?

Cezary Miszta w trakcie swojej kariery grał w klubach: Legia Warszawa, Zagłębie Sosnowiec, Radomiak Radom.