Ben
Lederman

Ben Lederman to polski piłkarz izraelsko-amerykańskiego pochodzenia występujący na pozycji środkowego pomocnika. Od 2020 roku występuje w Rakowie Częstochowa.

Czytaj dalej…

8
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Ben Lederman
Data urodzenia 2000-05-08
Miejsce urodzenia Los Angeles
Narodowość Polska
Aktualny klub Raków Częstochowa
Pozycja środkowy pomocnik
Waga 75 kg
Wzrost 182 cm

Ben Lederman – kariera

Ben Lederman ma rzadko spotykaną historię pochodzenia. Urodził się w Los Angeles w rodzinie izraelskich imigrantów. Gdy piłkarz miał 11 lat, cała rodzina przeniosła się do Hiszpanii, bo Ben dostał się do słynnej La Masii – szkółki FC Barcelony. Ostatecznie nie zagrał tam jednak miejsca. Na jakiś czas wrócił do Stanów Zjednoczonych, a w latach 2018-2020 bronił barw belgijskiego Gentu.

Zimą 2020 roku pojechał na testy do Beitaru Jerozolima, ale ostatecznie związał się z trzecioligowym Hakoah Amidar Ramat Gan. Zagrał w nim raz, po czym – w tym samym okienku – przeniósł się do Rakowa Częstochowa.

Lederman odegrał istotne role w triumfach Medalików w latach 2021-2023, które wówczas seryjnie zdobywały krajowe trofea.

Za młodu Lederman grał w młodzieżowych kadrach Stanów Zjednoczonych, ale w kategorii U21 reprezentował już Polskę. Otrzymał od Fernando Santosa powołania na mecze eliminacji do Euro 2024 w marcu 2023 roku, ale nie zagrał w nich ani minuty.

Ben Lederman – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Ben Lederman?

Ben Lederman rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 8.

W jakich klubach grał Ben Lederman?

Ben Lederman w trakcie swojej kariery grał w klubach: Hakoah Amidar Ramat Gan i Raków Częstochowa.