MŚ U-20: Francja z kompletem, Panama na remis z Mali

MŚ U-20: Francja - Arabia Saudyjska

Reprezentacja Francji wygrała z Arabią Saudyjską 2:0. Z kolei gracze Panamy zremisowali z Mali 1:1.

Co działo się w tej pierwszej potyczce? Piłkarze z Arabii już od 12. minuty musieli sobie radzić w dziesięciu, ponieważ czerwony kartonik zobaczył Al-Ghashayan.

Francuzi wykorzystali ten fakt na kilka minut przed zmianą stron. Jak padła bramka? Gracze z Europy dośrodkowali w pole karne, Gouiri zagrał do Fofany, a ten precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Zgodnie z przewidywaniami, Francuzi po przerwie nie dali sobie wydrzeć trzech oczek. W 75. minucie do siatki Arabii Saudyjskiej trafił zaś Gouiri.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Trójkolorowi wygrali 2:0.

W drugim spotkaniu do przerwy także zobaczyliśmy tylko jednego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Konte.

Na wyrównanie czekaliśmy praktycznie do samej końcówki. Dopiero w 87. minucie, z rzutu karnego, bramkę dla reprezentacji Panamy zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Valanta.

Jak się później okazało, było to trafienie na wagę remisu w tej konfrontacji.