AS Monaco wykupiło defensora z klubu Premier League

Thilo Kehrer zaimponował na wypożyczeniu w AS Monaco i klub z Księstwa zdecydował się wykupić 27-krotnego reprezentanta Niemiec. Transfer został już oficjalnie potwierdzony.

Thilo Kehrer
Obserwuj nas w
Independent Photo Agency / Alamy Na zdjęciu: Thilo Kehrer

Oficjalnie: Thilo Kehrer zostanie na stałe w AS Monaco

AS Monaco za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowało o wykupieniu Thilo Kehrera z West Hamu United. Środkowy obrońca od stycznia występował w zespole z Księstwa na zasadzie wypożyczenia, a teraz przenosi się do drużyny z Ligue 1 w formie transferu definitywnego. Kwota tej transakcji wyniosła 11 milionów euro, przy czym Monakijczycy już wcześniej zapłacili 500 tysięcy euro za czasowe sprowadzenie piłkarza.

Trener AS Monaco – Adi Huetter – jest bardzo zadowolony z postawy 27-letniego stopera i dlatego polecił włodarzom klubu zatrzymanie tego zawodnika. Thilo Kehrer w drugiej części aktualnej kampanii rozegrał 17 meczów i zaliczył 1 asystę. 27-krotny reprezentant Niemiec przyczynił się do sukcesu, jakim niewątpliwie jest powrót ekipy z Księstwa do Ligi Mistrzów. Mierzący 185 centymetrów wzrostu defensor już wcześniej grał w lidze francuskiej w barwach Paris Saint-Germain.

Następnie przeprowadził się do West Ham United, jednak Premier League nie udało mu się podbić, dlatego Młoty bez mrugnięcia przystały na jego sprzedaż. Thilo Kehrer na szerokie wody wypłynął z FC Schalke 04 Gelsenkirchen, a przedtem szkolił się w akademii VfB Stuttgart.

Komentarze