Vinicius Junior nie miał sobie równych, prestiżowa nagroda w jego rękach

Vinicius Junior został wybrany najlepszym piłkarzem zakończonej edycji Ligi Mistrzów. Brazylijczyk strzelił gola w finale między Realem Madryt a Borussią Dortmund (2:0).

Vinicius Junior
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Vinicius Junior

Vinicius wybrany najlepszym piłkarzem tej edycji Ligi Mistrzów

Real Madryt w sobotę wieczorem wygrał 2:0 z Borussią Dortmund w finale Ligi Mistrzów, a to oznacza, że edycja 2023/2024 tych rozgrywek dobiegła już końca. W związku z tym czas na podsumowanie oraz wręczenie nagród indywidualnych. Najlepszym piłkarzem minionego sezonu Champions League przez UEFA został wybrany Vinicius Junior. Wybór Brazylijczyka na MVP nie budzi kontrowersji, gdyż skrzydłowy może pochwalić się 6 golami i 5 asystami.

Co więcej, jego zespół po raz piętnasty w historii sięgnął po Ligę Mistrzów, a Vini zdobył bramkę w rozgrywanym w Londynie finale. – Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem wygrać kolejną Ligę Mistrzów z klubem, który dał mi tak wiele. To niesamowita rzecz. Nie każdy może tego doświadczyć – powiedział reprezentant Canarinhos po spotkaniu na Wembley. Co ciekawe, Vinicius Junior w swoim dorobku ma już dwa puchary za zwycięstwo w Champions League.

23-letni Brazylijczyk wyrasta na faworyta w walce o Złotą Piłkę, a wśród kandydatów do tej nagrody wymienia się również Jude’a Bellinghama, Toniego Kroosa czy Kyliana Mbappe. Wiele zapewne będzie zależeć od turniejów międzynarodowych – tego lata odbędą się mistrzostwa Europy oraz Copa America.

Komentarze