Nietypowa prośba FC Barcelony do UEFA w związku z Ligą Mistrzów

FC Barcelona przygotowuje się do nadchodzącego sezonu i zmaga się z wyzwaniami logistycznymi związanymi z powrotem na ich ukochany stadion Spotify Camp Nou. Duma Katalonii już teraz planuje, jak najlepiej zorganizować to przedsięwzięcie.

Joan Laporta
Obserwuj nas w
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Joan Laporta

Barca chce rozgrywać domowe spotkania na dwóch stadionach

W zeszłym sezonie, ze względu na trwające prace budowlane w Espai Barca, FC Barcelona tymczasowo przeniosła się na Estadi Olímpic de Montjuic. Teraz, z planami częściowego otwarcia Camp Nou z ograniczoną liczbą kibiców na początku przyszłego roku, Duma Katalonii zwróciła się do UEFA z wyjątkową prośbą: możliwość rozgrywania domowych meczów na dwóch stadionach – Estadi Olímpic i częściowo otwartym Camp Nou, o czym informuje “AS”.

POLECAMY TAKŻE

Ta prośba, choć nietypowa w świetle przepisów UEFA, które zazwyczaj wymagają, aby drużyny rozgrywały wszystkie mecze w jednym miejscu przez cały sezon, podkreśla podwójne zaangażowanie FC Barcelony w odpowiednie przygotowanie się do nadchodzącego sezonu oraz uczczenie 125. rocznicy klubu. Propozycja ma również na celu złagodzenie finansowych obciążeń związanych z grą na Estadi Olímpic, gdzie przychody z biletów, mimo dobrej frekwencji, są znacznie niższe w porównaniu do tych generowanych na legendarnym Camp Nou.

W istocie, prośba Barcelony do UEFA stanowi pragmatyczne rozwiązanie złożonej sytuacji. Perspektywa powrotu na Camp Nou, planowana na grudzień, nawet z ograniczoną frekwencją, ma symboliczne znaczenie dla klubu i jego wiernych kibiców, którzy z niecierpliwością czekają na zakończenie przebudowy. Decyzja niebawem powinna zostać oficjalnie ogłoszona, a media spodziewają, że ze względu na wyjątkowe okoliczności prośba zostanie spełniona.

Zobacz również: De Vrij odniósł się do przyszłości w Interze Mediolan. Jasna deklaracja

Komentarze