LM: Lyon z drugą wygraną

Memphis Depay

Drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów odniósł we wtorek Olympique Lyon. Na własnym stadionie pewnie 3:1 pokonał Benfikę Lizbona. Dzięki tej wygranej Lyon awansował na drugie miejsce w tabeli.

Gospodarze już w czwartej minucie otworzyli wynik spotkania. Po świetnym dośrodkowaniu Leo Duboisa z prawej strony boiska, do piłki na piątym metrze dopadł Joachin Andersen i mocnym strzałem głową nie dał żadnych szans bramkarzowi Benfiki.

W kolejnych minutach gospodarze nadal sprawiali lepsze wrażenie, a swoją przewagę udokumentowali w 33. minucie zdobyciem drugiego gola. Po akcji i podaniu Houssema Aouara, do siatki uderzeniem ze środka pola karnego trafił Memphis Depay. Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 78. minucie Benfica zdobyła kontaktowego gola. Po świetnym podaniu Pizziego, piłkę w polu karnym opanował Haris Seferović i pokonał bramkarza Lyonu.

Ostatnie słowo należało jednak do Lyonu. W 89. minucie wynik meczu na 3:1 uderzeniem z prawej strony pola karnego ustalił Bertrand Traore.

Olympique Lyon – Benfica Lizbona 3:1 (2:0)

1:0 Andersen 4′