“Bardzo dobrze przeanalizowaliśmy Real”. Borussia gotowa na finał Ligi Mistrzów

Borussia Dortmund w sobotę zagra w finale Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Sebastian Kehl, dyrektor sportowy niemieckiego klubu, w rozmowie z mediami zapowiedział, że zespół jest gotowy na bój o trofeum.

Piłkarze Borussii Dortmund
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Borussii Dortmund

Sebastian Kehl: Musimy zrobić więcej i chcieć bardziej niż Real Madryt

Już w sobotę oczy całego piłkarskiego zostaną zwrócone na Wembley. To właśnie na tym legendarnym angielskim stadionie odbędzie się finał Ligi Mistrzów, w którym Borussia Dortmund zmierzy się z Realem Madryt. Zdecydowanym faworytem rywalizacji są „Królewscy”, jednak tego typu mecze wiążą się swoimi prawami.

POLECAMY TAKŻE

W czwartek w serwisie „borussia.com.pl” zostały opublikowane wypowiedzi Sebastiana Kehla w rozmowie z mediami. Dyrektor sportowy Borussii Dortmund podkreślił, że zespół Edina Terzicia dobrze przeanalizował Real Madryt. Były niemiecki piłkarz dodał, że drużyna na murawie Wembley musi czuć lekkość i zabawę.

Real Madryt to zespół, który przegrał tylko raz w lidze, odniósł niesamowite sukcesy w Lidze Mistrzów, strzelił wiele bramek i był nieśmiertelny we wcześniejszych pojedynkach. Wnoszą ze sobą wiele mocnych stron, a przede wszystkim doświadczenie. Wykorzystamy nasze mocne strony. Bardzo dobrze przeanalizowaliśmy Real Madryt i będziemy potrzebować dobrego planu na mecz – powiedział Sebastian Kehl.

– Musimy zachować pewną lekkość i zabawę. Niezbędna będzie także kreatywność. Musimy dużo zainwestować w to spotkanie, to jasne. Musimy zrobić więcej i chcieć bardziej niż Real Madryt. Nasi zawodnicy są tym bardzo podekscytowani i będą przygotowani – dodał dyrektor sportowy Borussii Dortmund.

Sprawdź także: Arda Gueler może być pierwszy w historii. Aż trudno w to uwierzyć

Komentarze