Przełamanie Legii Warszawa, Wojskowi liderami tabeli! [WIDEO]

Legia Warszawa wygrała 2:1 ze Zrinjskim Mostar w meczu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Konferencji. Zwycięską bramkę dla stołecznego klubu zdobył Blaz Kramer. Podopieczni Kosty Runjaicia tym samym przełamali się po czterech porażkach z rzędu we wszystkich rozgrywkach. W relacji prezentujemy wideo ze wszystkich goli, które padły w starciu na Stadionie pod Bijelim Brijegom.

VAR dzisiaj sprzyjał Legii, trudny teren zdobyty

Legia Warszawa w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji na wyjeździe zmierzyła się ze Zrinjskim Mostar. Wicemistrz Polski na początku spotkania stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji, ale swoje okazje zmarnowali m.in. Yuri Ribeiro oraz Radovan Pankov.

To zemściło się w 30. minucie – świetnym dograniem popisał się Josip Corluka, a precyzyjnym strzałem głową Dominika Hładuna pokonał Nemanja Bilbija. Bośniacki zespół objął prowadzenie, z którego cieszył się jednak zaledwie… dwie minuty.

Gol na 1:0 dla Zrinjskiego – wideo

Josue z rzutu wolnego zagrał do Ernesta Muciego, Albańczyk wrzucił piłkę w pole karne, a futbolówkę do własnej bramki skierował Slobodan Jakovljević. Stan gry zatem się wyrównał. W doliczonym czasie pierwszej połowy doskonałą szansę zepsuł jeszcze Blaz Kramer.

Samóbój na 1:1 – wideo

Tuż po zmianie stron, w 53. minucie, gospodarze trafili do siatki, lecz odgwizdana została pozycja spalona. Niespełna dziesięć minut później zrehabilitował się Blaz Kramer, który tym razem był bezbłędny i zapewnił prowadzenie wicemistrzom Polski. Sytuację analizowali arbitrzy, a sędzia główny ostatecznie uznał gola słoweńskiego napastnika.

Blaz Kramer strzela dla Legii na 2:1 – wideo

VAR dzisiaj ewidentnie sprzyjał Legii Warszawa – w 68. minucie kolejna bramka Bośniaków została anulowana – ponownie wykryto pozycję spaloną. Podopieczni Kosty Runjaicia dowieźli wygraną 2:1 i awansowali na fotel lidera w tabeli grupy E.

Warto dodać, że Legioniści przełamali się po czterech porażkach z rzędu we wszystkich rozgrywkach.

Zrinjski Mostar – Legia Warszawa 1:2 (1:1)

1:0 Nemanja Bilbija 30′

1:1 Slobodan Jakovljević (samobój) 32′

1:2 Blaz Kramer 63′