Mocne słowa byłego gracza Legii nt. Runjaicia. “Awansują, jeśli…”

Marek Jóźwiak, były piłkarz i dyrektor sportowy Legii bardzo krytycznie ocenił wybory i decyzję Kosty Runjaicia we wczorajszym meczu Legii z Molde. Ekipa z Warszawy przegrała 2:3. Ekspert stwierdził, że ma ona jednak szanse na awans, jeśli składu nie będzie ustalał szkoleniowiec z Niemiec.

Piłkarze Legii Warszawa
IMAGO / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Piłkarze Legii Warszawa
  • Legia Warszawa przegrała wczoraj z Molde 2:3
  • Zespół zdołał jednak nieco zmniejszyć rozmiary porażki, bowiem do przerwy było 0:3
  • Po meczu krytycznie zostały ocenione m.in. wybory personalne Kosty Runjaicia

Mocne słowa

Legia Warszawa we wczorajszym meczu fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy uległa ekipie norweskiego Molde 2:3. Pierwsza połowa wyjazdowego starcia zapowiadała kompromitację na całej linii, bowiem stołeczna drużyna przegrywała 0:3 m.in. po fatalnych interwencjach Kacpra Tobiasza. Niemniej rozmiary porażki udało się nieco zmniejszyć, choć i tak głosów krytyki w stosunku do piłkarzy i trenera Kosty Runjaicia pojawiło się więcej niż sporo. Jeden z najmocniejszych zabrał Marek Jóźwiak, były piłkarz i dyrektor sportowy Legii, a obecnie ekspert.

Legia jest faworytem do awansu, pod warunkiem, że Kosta Runjaić nie będzie ustalał składu (śmiech). Oczywiście trochę żartuję, ale przy trafieniu z właściwą pierwszą jedenastką Legia powinna wyeliminować Norwegów – mówi w rozmowie z Weszło były obrońca.

W bramce nie popisał się też Kacper Tobiasz. Przy trzecim golu myślał, że strzał zostanie oddany w inne miejsce, ale to też była prosta piłka. Bramkarz tej klasy powinien to obronić. Niedopuszczalne było również, jak łatwo przeciwnicy w tych akcjach wchodzili w pole karne – dodał.