Robert Lewandowski wśród najlepszych w La Lidze! Nominacja do prestiżowej nagrody

Robert Lewandowski ma za sobą bardzo udany miesiąc na hiszpańskich boiskach. Napastnik FC Barcelony został doceniony za wysoką formę i znalazł się wśród nominowanych zawodników do nagrody dla piłkarza miesiąca.

Robert Lewandowski
Obserwuj nas w
Imago / Antonio Balasco Na zdjęciu: Robert Lewandowski
  • Robert Lewandowski nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza miesiąca
  • Reprezentant Polski w 3 meczach w lidze strzelił 4 gole
  • Wśród rywali napastnika znaleźli się m.in. Federico Valverde oraz Marcos Llorente

Robert Lewandowski z nominacją do nagrody dla piłkarza miesiąca

Robert Lewandowski w lutym podreperował swoje statystyki indywidualne w lidze hiszpańskiej. Napastnik FC Barcelony w 3 meczach strzelił aż 4 bramki. Dzięki temu znalazł się wśród nominowanych do nagrody dla piłkarza miesiąca w La Liga.

Reprezentant Polski otworzył w tym miesiącu worek z bramkami w spotkaniu przeciwko Alaves, gdzie już w 22 minucie meczu trafił do siatki. Następnego gola zdobył w zremisowanym (3:3) starciu przeciwko Granadzie. Kolejne dwa trafienia mogliśmy oglądać w ligowym pojedynku z Celtą Vigo. Tam napastnik Dumy Katalonii w doliczonym czasie gry zapewnił swojej drużynie komplet punktów. Polak wykorzystał powtórzony rzut karny, dzięki czemu on i jego koledzy mogli świętować zwycięstwo.

Biorąc pod uwagę cały sezon, Robert Lewandowski ma na swoim koncie 33 mecze, w których strzelił 17 bramek. Kapitan reprezentacji Polski do swoich statystyk dorzucił również 6 asyst.

Wśród rywali Lewandowskiego do nagrody dla najlepszego piłkarza w lutym znaleźli się Ante Budimir, Federico Valverde, Marcos Llorente oraz Yuri Berichiche.

Komentarze