Sensacyjny kandydat do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie. Trzeba zapłacić klauzulę

FC Barcelona nie może narzekać na brak kandydatów do zastąpienia Xaviego. Portal Esport3 przekazał, że kolejną opcją do pracy z Dumą Katalonii jest Ruben Amorim.

Xavi Hernandez
Obserwuj nas w
Imago / Alvaro Medranda Na zdjęciu: Xavi Hernandez
  • FC Barcelona szuka następcy Xaviego
  • Jedną z opcji jest Ruben Amorim ze Sportingu Lizbona
  • Portugalczyk w ostatnim czasie łączony był również z Liverpoolem

Ruben Amorim jedną z opcji do pracy w FC Barcelonie

FC Barcelona musi w najbliższych miesiącach podjąć decyzję odnośnie następcy Xaviego. Hiszpan po sezonie rozstanie się z Blaugraną, o czym poinformował dwa tygodnie temu. W medialnych doniesieniach wymienia się grono potencjalnych trenerów, którzy mogą przejąć stery w zespole z Camp Nou.

Z najnowszych informacji przekazanych przez portal Esport3 dowiadujemy się, że jedną z opcji jest Ruben Amorim. Portugalczyk aktualnie jest trenerem w Sportingu Lizbona, z którym osiąga świetne wyniki. W stolicy Portugalii pracuje od marca 2020 roku, a już w pierwszym pełnym sezonie zdobył z Lwami mistrzostwo kraju.

Problemem może być jednak klauzula, która widnieje w umowie 39-latka ze Sportingiem. Jeśli zagraniczny klub będzie zainteresowany usługami Rubena Amorima, to musi zapłacić kwotę rzędu 20 milionów euro. Biorąc pod uwagę problemy FC Barcelony z Finansowym Fair Play, zatrudnienie Portugalczyka może być trudne do zrealizowania.

Komentarze