Real Madryt wykonał zadanie w meczu z Cadiz. Mistrzostwo coraz bliżej [WIDEO]

Real Madryt w 34. kolejce La Liga wygrał 3:0 z Cadiz na Estadio Santiago Bernabeu. Carlo Ancelotti i spółka są coraz bliżej od przypieczętowania mistrzostwa Hiszpanii.

Real Madryt
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Real Madryt

Real zrobił ważny krok w stronę mistrzostwa, czekają na wynik Girony

Real Madryt dzięki ogromnej przewadze w tabeli ligowej La Liga losy mistrzostwa Hiszpanii ma w swoich rękach. Podopieczni Carlo Ancelottiego są dosłownie o krok od odzyskania tytułu. W meczu 34. kolejki przeciwko Cadiz nie dali większych szans rywalom i pewnie wygrali 3:0 po trafieniach Bellinghama, Brahima Diaza oraz Joselu.

Choć pierwsza część meczu skończyła się bezbramkowym wynikiem, to przewaga Królewskich była widoczna gołym okiem. Po stronie gospodarzy wyraźnie brakowało jednak skuteczności, bowiem na siedem strzałów oddali tylko dwie celne próby. Sytuacja zmieniła się po zmianie stron, gdy w 51. minucie do siatki trafił Brahim. 24-latek zdecydował się na strzał z okolicy 16 metra od bramki i kapitalnym uderzeniem zmieścił futbolówkę w bramce.

Wejście smoka w starciu z Cadiz zaliczył Jude Bellingham. Anglik pojawił się na placu gry w 65. minucie, a trzy minuty później mógł cieszyć się z gola. Tym samym trafienie pomocnika podwyższyło wynik meczu na 2:0. W doliczonym czasie gry Real Madryt przypieczętował zwycięstwo w rywalizacji z Cadiz. Bramkę na 3:0 zdobył Joselu po tym jak Nacho wyłożył mu piłkę, którą Hiszpan musiał umieścić w siatce.

Komplet punktów Realu Madryt oznacza, że w tabeli ligowej mają w tej chwili 87 punktów. Jeśli Girona pokona w sobotę FC Barcelonę, to królewscy będą mogli świętować zdobycie mistrzostwa Hiszpanii.