Poznaliśmy Piłkarza Roku w Polsce. Passa Lewandowskiego została przerwana

W najważniejszej kategorii plebiscytu Tygodnika Piłka Nożna nominowanych było trzech reprezentantów Polski. Ostatecznie Piłkarzem Roku wybrany został Piotr Zieliński.

Piotr Zieliński
Obserwuj nas w
Imago / Massimo Paolone Na zdjęciu: Piotr Zieliński
  • W kategorii Piłkarz Roku nominowani byli Robert Lewandowski, Piotr Zieliński oraz Sebastian Szymański
  • Statuetka trafiła w ręce Piotra Zielińskiego
  • Pomocnik Napoli ma za sobą wspaniały rok, w którym razem z zespołem zdobył Mistrzostwo Włoch

Piotr Zieliński z nagrodą dla Piłkarza Roku

Ostatnią kategorią, ale za to najważniejszą podczas poniedziałkowej gali Tygodnika Piłka Nożna był wybór Piłkarza Roku. Wśród nominowanych znaleźli się Piotr Zieliński, Sebastian Szymański oraz Robert Lewandowski. Kapituła plebiscytu zdecydowała się przyznać nagrodę Piotrowi Zielińskiemu.

29-letni pomocnik ma za sobą fantastyczny rok nie tylko na poziomie Serie A, ale również w Lidze Mistrzów. W lidze jego drużyna okazała się bezapelacyjnie najlepsza, zdobywając pierwsze od 33 lat mistrzostwo kraju. Natomiast w rozgrywkach Ligi Mistrzów zespół Zielińskiego dotarł do ćwierćfinału rozgrywek.

Aktualnie Piotr Zieliński jest tematem spekulacji transferowych. Wiadomo już, że Polak po sezonie odejdzie z Napoli. Ojciec piłkarza, który odebrał nagrodę w jego imieniu, zdradził, że jego syn podjął już decyzję i zostanie we Włoszech. Zatem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Zieliński latem zamieni Neapol na Mediolan.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze