Złota Piłka: Pajor doceniona. Polka w gronie najlepszych na świecie!

Ewa Pajor została doceniona na gali Złotej Piłki. Napastniczka reprezentacji Polski znalazła się w gronie najlepszych piłkarek na świecie. Finalnie zajęła 18. miejsce.

Ewa Pajor
IMAGO Na zdjęciu: Ewa Pajor
  • Złota Piłka to nagroda, o której marzą piłkarze i piłkarki z całego świata
  • W 2023 roku wśród najlepszych znalazła się Ewa Pajor
  • Polka zajęła ostatecznie 18. miejsce

Złota Piłka 2023: Pajor wyróżniona. Polka wśród najlepszych!

Złota Piłka to najbardziej prestiżowa indywidualna statuetka na świecie. Nagrodę tę otrzyma prawdopodobnie Leo Messi. Wyróżniona zostanie jednak również najlepsza piłkarka.

W gronie najlepszych zawodniczek na świecie znalazła się Ewa Pajor. Polka uplasowała się w drugiej dziesiątce, a konkretnie na 18. miejscu. Jej osiągnięcia indywidualne z minionego sezonu to 31 goli i 11 asyst.

Pajor z Wolfsburgiem wygrała Puchar Niemiec. W Lidze Mistrzów dotarła zaś aż do finału. Obecność Pajor w gronie najlepszych to nie jedyna dobra wiadomość dla polskich kibiców. Na 12. miejscu w męskim rankingu znalazł się Robert Lewandowski.