Piątek z kolejnym golem. Trafił w meczu za “sześć punktów”

Krzysztof Piątek nie przepadł w tureckiej Süper Lig. Polak powiększył swój dorobek bramkowy w meczu, który bardzo istotny dla jego Basaksehiru.

Krzysztof Piątek
IMAGO / Seskim Photo Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
  • Krzysztof Piątek powiększył swój dorobek bramkowy w Turcji
  • Polak trafił do siatki po raz trzeci w sezonie 2023/2024
  • 28-latek miał udział w ważnym zwycięstwie Basaksehiru (4:1)

Piątek utrzymał formę. Polak trafił w ważnym meczu

Krzysztof Piątek latem tego roku wzmocnił turecki Basaksehir. Początkowo przygoda Polaka w tym klubie nie była udana. Napastnik na gola czekał do początku listopada, gdy ustrzelił dublet w meczu z Ankaragucu (3:3).

28-latek zagrał później z Besiktasem, ale bramki nie zdobył. Piątek do siatki trafił po przerwie reprezentacyjnej w domowym starciu z  Pendikspor. To jeden z rywali Basaksehiru w walce o utrzymanie w lidze.

W 63. minucie jeden z piłkarzy gospodarzy dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam z ostrego kąta uderzył Mehdi Abeid. Piłka zmierzała do siatki, ale nie było pewności, że się w niej znajdzie. Ustawiony przy lewym słupku Piątek wolał nie ryzykować i trafił do pustej bramki. Basaksehir wygrał 4:1 i ma już tylko punkt straty do dzisiejszego rywala, który jest tuż nad strefą spadkową.