Inter Mediolan rozgryzł Lazio, Nerazzurri zagrają z mistrzem Włoch [WIDEO]

Inter Mediolan został pierwszym finalistą turnieju o Superpuchar Włoch. Nerazzurri pokonali w Riyadh piłkarzy Lazio (3:0).

Marcus Thuram
  • Inter Mediolan z Lazio rywalizował w piątkowy wieczór w półfinale turnieju o Superpuchar Włoch
  • Nerazzurri wywiązali się z roli faworyta potyczki, która odbyła się na Al-Awwal Park
  • Finałowe spotkanie o Superpuchar Włoch odbędzie się w poniedziałek 22 stycznia

Inter awansował do finału, Lazio bezradne

Inter Mediolan przystępował do potyczki z aktualnym wicemistrzem Włoch w roli faworyta. Piątkowa potyczka była wyjątkowa przede wszystkim dla Simone Inzaghiego, który w przeszłości pracował w Lazio.

Wynik spotkania został otwarty w 17. minucie. W roli głównej wystąpił Marcus Thuram. Francuz wykorzystał podanie od Federico Dimarco i strzałem z blisko skierował piłkę do siatki.

Tymczasem bramkę na 2:0 dołożył Hakan Calhanoglu. Reprezentant Turcji wykorzystał rzut karny po faulu na Lautaro Martinezie. Turek nie dał żadnych szans golkiperowi rzymian, oddając mocne uderzenie.

Rezultat rywalizacji na 3:0 ustalił natomiast w 87. minucie Davide Fratessi. Tym samym o pierwsze trofeum w 2024 roku ekipa z Mediolanu zmierzy się z SSC Napoli. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 20:00.