Walia – Dania: składy na mecz

Kiefer Moore
Kiefer Moore PressFocus

Mecz Walia – Dania w sobotę 26 czerwca o godzinie 18:00 wyłoni pierwszego ćwierćfinalistę Euro 2020. Znamy już wyjściowe składy na mecz. W roli faworyta na boisko wybiegną gospodarze. Podajemy podstawowe jedenastki, w jakich obie drużyny zaczną rywalizację 1/8 finału na Johan Cruyff Arena w Amsterdamie.

  • Mecz Walia – Dania to pierwsze spotkanie 1/8 finału Euro 2020
  • Spotkanie o awans do ćwierćfinału rozegrane zostanie w Amsterdamie
  • Według bukmacherów większe szanse na zwycięstwo w tym spotkaniu mają Duńczycy

Walia – Dania: składy

Walia: Ward – C. Roberts, Rodon, Mepham, B. Davies – Morell, Allen – James, Ramsey, Bale – Moore

Dania: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard – Stryger, Hojbjerg, Delaney, Maehle – Damsgaard, Dolberg, Braithwaite

Reprezentacja Walii w fazie grupowej, rywalizując z zespołami Włoch, Szwajcarii i Turcji zdobyła cztery punkty. Duńczycy o awans walczyli do ostatniej kolejki, ostatecznie przeskakując w tabeli Rosję i Finlandią. Przed nimi uplasowała się tylko Belgia.

Walia – Dania: kto wygra?

Reprezentacja Walii była rewelacją poprzednich Mistrzostw Europy, kiedy dotarła aż do półfinału. W tym turnieju o powtórzenie tego rezultatu będzie bardzo trudno, ale Duńczycy z pewnością muszą spodziewać się ciężkiej przeprawy.

Nie ma jednak wątpliwości, że zdecydowanie większym potencjałem dysponuje reprezentacja Danii i jeżeli tylko zagra na swoim normalnym poziomie, to powinna uporać się z rywalem i zameldować w ćwierćfinale.

Walia – Dania: transmisja online i w telewizji

Wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej 2021 można oglądać w TVP, TVP Sport i na stronie internetowej sport.tvp.pl. Z meczu Walia – Dania: transmisja online i w telewizji rozpocznie się o godzinie 18:00.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. czerwca 2021 17:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze