Kto komentuje Szwecja – Polska? Skład komentatorski na mecz

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński Grzegorz Wajda

Reprezentacja Polski w środę o 18:00 rozpocznie mecz ze Szwedami, który zadecyduje o tym, czy biało-czerwoni awansują do 1/8 finału Euro 2020. Kto skomentuje to arcyważne spotkanie?

Polska rozegra mecz o wszystko

Reprezentacja Polski na Euro 2020 jest jak sinusoida. Biało-czerwoni mieli pokonać Słowację i udanie rozpocząć Mistrzostwa Europy. Z tych planów nic jednak nie wyszło. Większość fanów nastawiła się, że to koniec turnieju dla naszej kadry. Tymczasem drużyna Paulo Sousy pokazała charakter i umiejętności. Wywalczyła remis 1:1 z Hiszpanią i wciąż może awansować do fazy pucharowej. Warunkiem jest pokonanie Szwedów, z którymi mamy bardzo niekorzystny bilans. Wygraliśmy bowiem ośmiokrotnie. 14 razy lepsza okazała się Szwecja. W czterech przypadkach był remis.

Kto komentuje Polska – Szwecja?

Prawa do pokazywania Euro 2020 w Polsce ma wyłącznie jedna stacja – TVP. Telewizja Polska wyznaczyła trzy duety komentatorskie na mecze Polaków w fazie grupowej. Podczas pojedynku ze Słowacją przy mikrofonie usiedli Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Więcej powodów do radości podczas relacjonowania spotkania z Hiszpanią mieli natomiast Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Starcie Szwecja – Polska skomentują Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak.

Szwecja – Polska: gdzie oglądać?

Starcie Szwecja – Polska odbędzie się w środę 23 czerwca. Jako arbiter główny zawody poprowadzi 36-letni Anglik Michael Oliver. Pierwszy gwizdek sędziego przewidziany jest o godzinie 18:00. Transmisja będzie dostępna w TVP 1, TVP 4K oraz online w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Czytaj także: Szwecja – Polska. Zapowiedź, typy, kursy | Euro 2020

Komentarze