Smokowski ocenił występ Biało-czerwonych. “Cała drużyna zasługuje na pochwały”

Tomasz Smokowski
Tomasz Smokowski fot. PressFocus

Reprezentacja Polski zremisowała w sobotni wieczór z Hiszpanią w meczu drugiej kolejki fazy grupowej na Euro 2020. Ogólnie ten wynik przyjęto pozytywnie. Tymczasem Tomasz Smokowski w programie “Hejt Park” w Kanale Sportowym chwalił polską ekipę za walkę.

  • Reprezentacja Polski wciąż liczy się w grze o awans fazy pucharowej europejskiego czempionatu
  • Na łamach “Hejt Parku” w Kanale Sportowym kilka zdań podsumowujących występ polskiej drużyny wyraził Tomasz Smokowski
  • Popularnemu dziennikarzowi zaimponowała waleczność Biało-czerwonych

Reprezentacja Polski zaimponowała walecznością

Reprezentacja Polski w pierwszym spotkaniu trwających Mistrzostw Europy uległa Słowacji 1:2. Tym samym, aby utrzymać się w grze o wyjście z grupy Biało-czerwoni nie mogli przegrać w Sewilli. Cel udało się zrealizować, a w powszechnej opinii pod wodzą Paulo Sousy reprezentacja Polski zaliczyła jak na razie najbardziej udany występ. Portugalczyk zaliczył czwarty remis z polską ekipą w siódmym spotkaniu.

– Cała drużyna jako kolektyw zasługuje na pochwały. Była jazda na dup**, szczególnie było to widać na bokach, gdzie mogliśmy mieć obawy, że tam Hiszpanie sprawią kłopoty naszym zawodnikom. Pod tym względem jestem zbudowany grą polskiego zespołu – ekscytował się były dziennikarz Canal+ i Polsatu Sport.

Kolejne spotkanie w ramach Euro 2020 reprezentacja Polski rozegra w najbliższą środę ze Szwecją. Spotkanie odbędzie się w Sankt Petersburg, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 18:00.

Biało-czerwoni ze Skandynawami zagrali jak dotąd 28 razy. Wygrali osiem meczów, w 14 górą byli zawodnicy Trzech Koron. Z kolei w czterech potyczkach miał miejsce remis. Na wielkim turnieju Polska ze Szwecją grała tylko raz, gdy zwyciężyła w 1974 roku 1:0 na mundialu w Niemczech po golu Grzegorz Laty.

Czytaj więcej: Twitter po meczu Hiszpania – Polska: w tym upale wyraźny oddech

Komentarze