Średnio sto milionów ludzi oglądało każdy mecz Euro 2020

Finał Euro 2020
Finał Euro 2020 PressFocus

UEFA opublikowała dane dotyczące oglądalności zakończonego niedawno Euro 2020. Liczby wskazują na niewielki wzrost względem poprzedniego turnieju o prymat na Starym Kontynencie.

  • UEFA opublikowała dane na temat oglądalności Euro 2020
  • Turniej oglądało pięć miliardów widzów, a każde spotkanie średnio śledziło sto milionów widzów
  • Liczby wskazują na niewielki wzrost oglądalności względem Euro 2016; największy odnotowano w Chinach i Stanach Zjednoczonych

Pięć miliardów ludzi oglądało Euro 2020

UEFA opublikowała dane na temat oglądalności niedawno zakończonych mistrzostw Europy. Turniej obejrzało łącznie ponad pięć miliardów widzów.

Euro 2020 odbyło się w jedenastu miastach i średnio przyciągnęło sto milionów ludzi na każde ze spotkań. Samo finałowe starcie, w których reprezentacja Anglii uległa po rzutach karnych Włochom, oglądało 328 milionów kibiców. Było to najczęściej oglądane sportowe wydarzenie w Wielkiej Brytanii od 24 lat, a we Włoszech od dziewięciu lat.

Niesamowita oglądalność Euro nie tylko na Starym Kontynencie, ale i na całym świecie, pokazuje urok turnieju. Turniej ma publiczność, która stale rośnie. Zwłaszcza w Ameryce Północnej i w Azji, gdzie grono widzów stale się powiększa – chwalił wyniki dyrektor marketingu UEFA, Guy-Laurent Epstein.

Ogólnie rzecz biorąc, liczby pokazują wzrost oglądalności względem Euro 2016. Jak zaznaczył Epstein, wielki w tym udział dwóch kontynentów. W samych Chinach oglądalność Euro 2020 wzrosła o 43% względem poprzedniej edycji turnieju, zaś w Indiach aż o 229%. W Stanach Zjednoczonych zanotowano wzrost o 32%.

Ostatni wielki turniej niezwykle mocno zaangażował też fanów obserwujących media społecznościowe. Euro 2020 wygenerowało aż 7,5 miliarda interakcji, z czego dwa miliardy dotyczą wyłącznie oficjalnych kont UEFA.

Przeczytaj również: Kontuzjowany Mbappe opuścił zgrupowanie reprezentacji Francji!

Komentarze