Średnio sto milionów ludzi oglądało każdy mecz Euro 2020

Finał Euro 2020
PressFocus Na zdjęciu: Finał Euro 2020

UEFA opublikowała dane dotyczące oglądalności zakończonego niedawno Euro 2020. Liczby wskazują na niewielki wzrost względem poprzedniego turnieju o prymat na Starym Kontynencie.

  • UEFA opublikowała dane na temat oglądalności Euro 2020
  • Turniej oglądało pięć miliardów widzów, a każde spotkanie średnio śledziło sto milionów widzów
  • Liczby wskazują na niewielki wzrost oglądalności względem Euro 2016; największy odnotowano w Chinach i Stanach Zjednoczonych

Pięć miliardów ludzi oglądało Euro 2020

UEFA opublikowała dane na temat oglądalności niedawno zakończonych mistrzostw Europy. Turniej obejrzało łącznie ponad pięć miliardów widzów.

Euro 2020 odbyło się w jedenastu miastach i średnio przyciągnęło sto milionów ludzi na każde ze spotkań. Samo finałowe starcie, w których reprezentacja Anglii uległa po rzutach karnych Włochom, oglądało 328 milionów kibiców. Było to najczęściej oglądane sportowe wydarzenie w Wielkiej Brytanii od 24 lat, a we Włoszech od dziewięciu lat.

Niesamowita oglądalność Euro nie tylko na Starym Kontynencie, ale i na całym świecie, pokazuje urok turnieju. Turniej ma publiczność, która stale rośnie. Zwłaszcza w Ameryce Północnej i w Azji, gdzie grono widzów stale się powiększa – chwalił wyniki dyrektor marketingu UEFA, Guy-Laurent Epstein.

Ogólnie rzecz biorąc, liczby pokazują wzrost oglądalności względem Euro 2016. Jak zaznaczył Epstein, wielki w tym udział dwóch kontynentów. W samych Chinach oglądalność Euro 2020 wzrosła o 43% względem poprzedniej edycji turnieju, zaś w Indiach aż o 229%. W Stanach Zjednoczonych zanotowano wzrost o 32%.

Ostatni wielki turniej niezwykle mocno zaangażował też fanów obserwujących media społecznościowe. Euro 2020 wygenerowało aż 7,5 miliarda interakcji, z czego dwa miliardy dotyczą wyłącznie oficjalnych kont UEFA.

Przeczytaj również: Kontuzjowany Mbappe opuścił zgrupowanie reprezentacji Francji!

Komentarze