Z kim zagra Polska w 1/8 finału Euro 2020? Na kogo może trafić Polska?

Piłkarze reprezentacji Polski
Piłkarze reprezentacji Polski PressFocus

Z kim zagra Polska w 1/8 finału Euro 2020? Reprezentacja Polski w środowym mecze ze Szwecją zagra o awans do 1/8 finału Euro 2020. Biało-czerwoni mogą awansować do fazy pucharowej z pierwszego lub drugiego miejsca w grupie E. Na kogo może trafić Polska w 1/8 finału?

  • Reprezentacja Polski w ostatnim meczu grupy E zagra 23 czerwca (środa) ze Szwecją
  • W przypadku zwycięstwa Biało-czerwoni awansują do 1/8 finału Euro 2020
  • Potencjalnym rywalem reprezentacji Polski w 1/8 finału będzie jedna z drużyn z grup B, C lub D

Kiedy Polska wyjdzie z grupy?

Reprezentacja Polski po dwóch kolejkach fazy grupowej Euro 2020 zajmuje ostatnie miejsce w tabeli grupy E, ale zachowuje szanse na awans do 1/8 finału. Wszystko ma również w swoich rękach. Podopieczni Paulo Sousy wyjdą z grupy, jeżeli pokonają w środowym meczu reprezentację Szwecji. Najbliżsi rywale Biało-czerwonych są już pewni występu w kolejnej rundzie, nawet w przypadku porażki i zakończenia rywalizacji w grupie na trzecim miejscu.

Potencjalni rywale Polski w 1/8 finału Euro 2020

Biało-czerwoni w przypadku zwycięstwa zajmą pierwsze lub drugie miejsce w grupowej tabeli. Z kim może zagrać reprezentacja Polski fazie pucharowej?

Zajmując pierwsze miejsce w tabeli reprezentacja Polski w meczu o ćwierćfinał zagra 29 czerwca w Glasgow z trzecią drużyny grupy B, C lub D. Wśród potencjalnych rywali znajdują się reprezentacje Finlandii, Ukrainy, Anglii, Czech, Chorwacji lub Szkocji.

Druga pozycja w tabeli sprawi, że reprezentacja Polski zagra 28 czerwca w Kopenhadze z drugim zespołem w grupie D. Szanse na jej zajęcie mają wszystkie drużyny – Anglia, Czechy, Chorwacja i Szkocja.

Czytaj również: Szwecja – Polska. Zapowiedź, typy, kursy | Euro 2020

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze