Euro 2020. Mourinho: trudno znaleźć u nich słabe punkty

Jose Mourinho
Jose Mourinho PressFocus

Jose Mourinho w samych superlatywach wypowiada się na temat reprezentacji Włoch, które przygotowuje się do Euro 2020. Portugalski szkoleniowiec typuje, że drużyna Roberto Manciniego dotrze przynajmniej do półfinału.

  • W kadrze reprezentacji Włoch na Euro 2020 znalazło się trzech zawodników Romy
  • Jose Mourinho w samych superlatywach wypowiada się na temat drużyny prowadzonej przez Roberto Manciniego
  • Zdaniem Portugalczyka włoski zespół jest w stanie dotrzeć co najmniej do półfinału zbliżających się Mistrzostw Europy

Mourinho ocenił reprezentację Włoch

Mourinho od nowego sezonu ponownie będzie pracował na włoskich boiskach. Doświadczony szkoleniowiec zdecydował się na objęcie Romy, która będzie miała również swoich reprezentantów w kadrze Włoch na Euro 2020. Teraz Portugalczyk pokusił się o scharakteryzowanie włoskiego zespołu na łamach The Sun.

“Będę oczywiście spoglądać na zawodników mojej Romy – Leonardo Spinazzolę, Bryana Cristante i Lorenzo Pellegriniego. Oczywiście będę na nich skupiony, ale reprezentacja Włoch to zespół z dobrą mieszanką dobrych doświadczonych zawodników, którzy wiedzą jak wygrywać. Będą mocno” – napisał Mourinho w swoim przewodniku.

“Roberto Mancini jest bardzo doświadczonym szkoleniowcem, spędził 20 lat trenując w najlepszych ligach w najlepszych krajach. Jest więc więcej niż gotowy i już w trakcie eliminacji pokazała, jak dobry jest. Drużyna pod jego wodzą bardzo się poprawiła” – kontynuował.

“Włosi mają utalentowanych zawodników, ale również bardzo dobrą wiedzę taktyczną. Potrafią grać na różne sposoby. Roberto daje im trochę więcej jakości w ataku, ale nie tracą swojej natury. Wiedzą, jak rywalizować. Uważam, że to najlepsza umiejętność zespołu. Trudno również znaleźć u nich słabe punkty. Uważam, że podczas Euro 2020 będą w finałowej czwórce – dodał.

Pierwsze spotkanie podczas Euro 2020 reprezentacja Włoch rozegra 11 czerwca. Na Stadio Olimpico w Rzymie zmierzy się z reprezentacją Turcji.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 11. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze