Loew wyjaśnił decyzję o przywróceniu Hummelsa i Muellera

Joachim Loew
Joachim Loew fot. PressFocus

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew w środę ogłosił nazwiska piłkarzy powołanych na Mistrzostwa Europy. W gronie wyróżnionych znaleźli się między innymi Mats Hummels, czy Thomas Mueller. Po oficjalnym komunikacie ws. powołań komentarz wyraził opiekun naszych zachodnich sąsiadów.

Joachim Loew przywrócił weteranów

Selekcjoner reprezentacji Niemiec Joachim Loew podjął decyzję o przywróceniu dwóch doświadczonych zawodników do drużyny narodowej po raz pierwszy od około dwóch i pół roku.

W środę opiekun niemieckiej ekipy ujawnił, że doświadczony duet jest częścią jego 26-osobowego składu na Euro 2020. Przedstawił jednocześnie krótkie wyjaśnienie w sprawie.

Hummels i Mueller w kadrze reprezentacji Niemiec na Euro

– Zagrali bardzo dobry sezon. Mogą wiele wnieść do zespołu pod względem przywództwa na boisku – przekonywał Joachim Loew cytowany przez Bullinews.com.

– Znają nasz sposób myślenia i filozofię gry. Są szanowani przez resztę kadrowiczów ze względu na to, co dokonaliśmy wcześniej – uzupełnił Niemiec.

Przypomnijmy, że Hummels i Mueller ostatnie spotkanie w reprezentacji Niemiec zaliczyli w Lidze Narodów UEFA w listopadzie 2018 roku. Reprezentacja Die Mannschaft mierzyła się wówczas z Holandią.

Niemiecki team na Mistrzostwach Europy będzie rywalizował w grupie śmierci. Przeciwnikami ekipy Loewa będą: Francuzi, Portugalczycy i Węgrzy. Pierwsze spotkanie Niemcy rozegrają z Francją, co będzie miało miejsce już 15 czerwca. Zanim jednak niemiecka drużyna zacznie Euro, to rozegra dwa spotkania kontrolne, kolejno z Danią i Łotwą.

Komentarze