Walka o awans w grupie F. Kto awansuje do fazy pucharowej?

Niemcy - Francja
Niemcy - Francja PressFocus

W środę rozegrane zostaną ostatnie spotkania w fazie grupowej Euro 2020. Nieco w cieniu walki reprezentacji Polski o awans do fazy pucharowej rozegrane zostaną również ostatnia spotkania grupy F, uznawanej za “grupę śmierci”. Na razie pewna gry w 1/8 finału jest tylko jedna drużyna w niej występująca. Kto już awansował z grupy F? Kto ma jeszcze szanse na awans z grupy F?

Grupa F Euro 2020 – kto awansuje z grupy?

Przed ostatnimi meczami fazy grupowej pewna wyjścia z grupy F jest tylko reprezentacja Francji, która w dwóch pierwszych meczach zdobył cztery punkty. W grze o awans liczą się również pozostałe trzy zespoły, ale murowanym faworytami są zespoły Niemiec i Portugalia. Węgry, aby znaleźć się w fazie pucharowej musiałyby sprawić sensację i pokonać w ostatnim meczu Niemców.

Poz.ZespółMZRPBPkt
1Francja21102-14
2Niemcy21014-33
3Portugalia21015-43
4Węgry20111-41
M – mecze; Z – zwycięstwa; R – remisy; P – porażki; B – bilans bramkowy; Pkt – punkty

Euro 2020. Szanse na awans z grupy F

Ostatnia kolejka grupy F rozegrana zostanie 23 czerwca (czwartek). Czekają nas następujące pojedynki:
21:00 Niemcy – Węgry (Monachium)
21:00 Portugalia – Francja (Budapeszt)

Reprezentacja Francji jest już pewna gry w 1/8 finału, a w ostatnim spotkaniu z Portugalią zagra o pierwsze miejsce w grupie. Zajmie je w dwóch przypadkach: jeżeli wygra lub jeżeli zremisuje, a Niemcy nie pokonają Węgier. Drugie miejsce mogą zająć również w przypadku porażki i jednoczesnej wygranej Węgier, ale wówczas decydował będzie bilans bramkowy między zainteresowanymi zespołami.

Na drugim i trzecim miejscu w tabeli grupy F, z trzema punktami na koncie, plasują się reprezentacje Niemiec i Portugalii. Obie drużyny awansują do fazy pucharowej jeżeli uniknąć porażki w meczach odpowiednio z Węgrami i Francją. Reprezentacja Niemiec zajmie pierwsze miejsce w grupie, jeżeli wygra, a w drugim meczu Francja nie pokona Portugalii. Szansę na wygranie grupy ma także Portugalia, ale potrzebuje do tego zwycięstwa nad Francją i potknięcia niemieckiego zespołu w spotkaniu z Węgrami.

Szanse na awans zachowuje również reprezentacja Węgier. Do 1/8 finału awansuje tylko w jednym przypadku – jeżeli sprawi sensację i pokona reprezentację Niemiec na Allianz Arena w Monachium.

Czytaj także:
Typy na mecz Niemcy – Węgry
Typy na mecz Portugalia – Francja

Niemcy
Węgry
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 20:59.
Portugalia
Francja
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. czerwca 2021 20:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze