Euro 2020 tylko w Wielkiej Brytanii? UEFA zabrała głos

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020 
adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020  fot. adidas

Z powodu pandemii koronawirusa, która opanowała świat, turniej Euro 2020 przeniesiono na przyszły rok. Rozważano też rezygnację z rozegrania tych zmagań w dwunastu różnych miastach. Ostatecznie, jak donosi Sky Sports, UEFA nie zmieni lokalizacji turnieju.

Czytaj dalej…

W mediach pojawiły się doniesienia, jakoby europejska unia piłkarska rozmawiała z Angielską Federacją odnośnie rozegrania całego turnieju w Wielkiej Brytanii. UEFA szybko odniosła się do tych spekulacji i je zdementowała.

„Chcemy zachować turniej Euro 2020 w formacie, jaki potwierdziliśmy już wcześniej. To samo tyczy się gospodarzy poszczególnych meczów. Ściśle współpracujemy z tymi ośrodkami w sprawie organizacji mistrzostw” – powiedział rzecznik UEFA, którego cytuje Sky Sports.

Euro z kibicami czy bez?

Angielska Federacja ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła jakoby prowadziła wcześniej jakiekolwiek negocjacje w sprawie przejęcia mistrzostw Europy. Wielka Brytania tak czy inaczej będzie gościć reprezentacje na dwóch obiektach – w Londynie i Glasgow.

Największą niewiadomą pozostaje to czy na trybunach w czasie imprezy, którą zaplanowano na czerwiec i lipiec będą kibice. Wszystko zależy rzecz jasna od pandemii koronawirusa i skutecznej walki z tą chorobą. Jest szansa, że na wiosnę przyszłego roku w obiegu będzie już szczepionka. Dawałoby to szanse na to, że na wszystkich obiektach Euro 2020 pojawią się kibice.

Gospodarze Euro 2020:
Amsterdam (Holandia) – Johan Cruyff Arena
Baku (Azerbejdżan) – Olympic Stadium
Bilbao (Hiszpania) – San Mames
Bukarest (Rumunia) – Arena Nationala
Budapeszt (Węgry) – Puskas Arena
Kopenhaga (Dania) – Parken Stadium
Dublin (Irlandia) – Aviva Stadium
Glasgow (Szkocja) – Hampden Park
Londyn (Anglia) – Wembley Stadium
Monachium (Niemcy) – Allianz Arena
Rzym (Włochy) – Stadio Olimpico
Sankt Petersburg (Rosja) – Krestovsky Stadium

Komentarze